Az Újpest a Sevilla otthonában lépett pályára az Európa-liga második selejtezőkörének első meccsén. A spanyol sztárcsapat egy félidő alatt lerendezte a fontos kérdéseket, lőtt három gólt, az Újpest összehozott egy tizenegyest és egy piros lapot, a reális esélyeket tekintve sok eldöntetlen kérdés nem maradt a jövő heti visszavágó előtt, pláne, hogy a hosszabbításban is lőttek egyet a spanyolok.

Igazi sztárcsapat otthonában lépett pályára az Újpest az Európa-liga második selejtezőkörében. Az első meccsen a Sevilla volt a pályaválasztó, a félelmetes Ramón Sánchez Pizjuán Stadion ugyan nem telt meg teljesen, de ahhoz képest, hogy a spanyol csapatnak ez volt az első meccse ebben az idényben, nagyjából 30-35 ezer néző így is ott volt a helyszínen.

Ezen, az Újpest elleni meccsen mutatkozott be az andalúz csapat új edzője, Pablo Machín, aki csak a kispadra nevezte a világbajnokságot is megjárt játékosait, a dán Simon Kjaert és az argentin Éver Banegát, de a hazaiak kezdőjében így is olyan sztárok kaptak szerepet, mint Jesús Navas, Nolito vagy éppen Wissam Ben Yedder.

A meccs első perceiben nem tűnt megilletődöttnek az Újpest, de sok ideje nem maradt a liláknak felvenni a meccs ritmusát, ugyanis rögtön támadásba lendült a Sevilla. Az 5. percben egy szöglet után maradt üresen Nolito, aki végül a kapu fölé helyezett.

A 7. percben már nem volt szerencséje az Újpestnek, Mesa tökéletes indítása után Jesús Navas vette le a labdát, majd lőtt Pajovic kapujának jobb alsó sarkába.

A folytatásban párszor eljutott a spanyolok kapujáig az Újpest, Zsótér Donátnak volt egy lövése, de a nagyobb helyzetek az Újpest kapuja előtt adódtak. A 21. perc Ben Yedder fejesét védte Pajovic, majd nem sokkal később a francia lövését a gólvonalon blokkolta Pauljevic.

Jesús Navas öröme Forrás: Marca

A spanyolok nem lankadtak, a kapuhoz szögezték az Újpestet, Pablo Sarabia lépett ki a 30. percben,

Branko Pauljevic rántotta le, a Sevilla tizenegyest, a szerb pirosat kapott.

A megítélt büntetőt Ben Yedder váltotta gólra.

A bekapott gól után Balázs Benjamin állt be Nagy Dániel helyére.

A Sevilla még ekkor sem állt le, és az első félidőre el is döntötte a meccs, és minden bizonnyal a továbbjutás sorsát is. Egy sakk-mattra kijátszott akció végén talált be Sarabia is Navas zseniális átadása után.

A játék képe nem változott túl sokat a második félidőre, a Sevilla visszavett a tempóból, az Újpest pedig tíz emberrel viszonylag jól tartotta magát.

A Sevilla a félidő elején pár helyzetet kidolgozott, de a spanyolok már vagy sarkazgattak, vagy kapu mellé céloztak.

A 69. percben Sarabia lőtt újabb gólt, de végül les miatt nem adták meg, majd le is cserélték a spanyolt, csakúgy, mint korábban Jesús Navast.

Az utolsó negyedórában még Arana ziccerét védte Pajovic, aki az Újpest legjobbja volt. Az utolsó tíz percben már nem erőltették meg magukat a spanyolok, ennek ellenére a hosszabbítás perceiben lőttek még egy gólt. Franco Vazquez szerzett még egy szép mozdulattal egy fejesgólt.