19:25VívásAuriane Mallo-Breton-Eszter Muhari
19:25VívásEszter Muhari-Auriane Mallo-Breton
21:44ÚszásSzabad 4 x 100m
HUNPóta Georgina
22:15AsztaliteniszGeorgina Pota-Xiaona Shan
NyílNyíl
A Red Bull holland címvédője, Max Verstappen érte el a legjobb köridőt a Forma-1-es Belga Nagydíj szombaton rendezett időmérő edzésén, de a tíz rajthelyes büntetése miatt csak a 11. helyről indulhat a futamon vasárnap. A pole pozíciót így Charles Leclrec kaparintotta meg, míg a képzeletbeli dobogóra még Sergio Pérez és Lewis Hamilton állhatott fel Spa-Francorchamps-ban.

A Q1-ben minden csapatnál esőt vártak, így hamar kijött mindenki a pályára, ezzel igazi versenyszituációt kialakítva.

Charles Leclerc
Charles Leclerc indulhat az első helyről vasárnap
Fotó: AFP / Ferrari's Monegasque driver Charles Leclerc takes part in the qualifying session ahead of the Formula One Belgian Grand Prix at the Spa-Francorchamps Circuit in Spa on July 27, 2024. (Photo by SIMON WOHLFAHRT / AFP)

Folyamatos időjárásjelentés, elképesztő izgalmak az időmérőn

A pálya folyamatosan száradt és javult, így folyamatosan változott a helyzet az élmezőnyben, illetve senki nem érezhette magát biztonságban a hátsó régióban sem, egy kör alatt akár az élmezőnyig lehetett ugrani a nedves pályán.

Végül komoly meglepetés nélkül ért véget az első felvonás - illetve újabb eső nélkül -, Piastri volt az élen, Hülkenberg, Magnussen, Cunoda, Sargeant és Csou búcsúzott.

A Q2-ben is gyorsan mindenki próbált egy-két gyors kört menni, ugyanis továbbra is esőt jósoltak, ami meg is jött, még ha az elején csak inkább szemerkélt is, de jól láthatóan ismét jóval vizesebb lett a pálya. Egyre nehezebbé váltak a körülmények, de így is tudtak javítani a pilóták az utolsó percekben is. Sőt, a végére teljsen elállt az eső, így az óriási tűzijáték végén

Verstappen végzett ez élen, Albon, Gasly, Ricciardo, Bottas és Stroll esett ki.

A Q3 is hatalmas izgalmakat hozott, a versenyzők más-más stratégiát választottak, így tudni lehetett, hogy a Red Bullokat maximum a Ferrarik foghatják meg. Ez nekik sem sikerült, ugyanis Max Verstappen zárt az élen, ám a tíz rajthelyes büntetése miatt Charles Leclercé lett a pole, míg mögül Sergio Pérez indulhat majd.

Max Verstappen még pénteken 10 helyes rajtbüntetést kapott, amiért motort cseréltek az autójában a Magyar Nagydíjat követően.

A 26 éves Verstappen pályafutása során 41. alkalommal futotta meg a legjobb köridőt időmérőn, Leclerc-nek pedig ez a 25. pole pozíciója. A 44 körös Belga Nagydíj vasárnap 15 órakor rajtol Spa-Francorchamps-ban.