Harmadik mérkőzését, ezzel egyben a Radisson Birdland Pannon-kupa nemzetközi tornát is megnyerte a magyar férfikosárlabda-válogatott: a csapat vasárnap a hollandokat győzte le Szombathelyen.

Mészáros Lajos együttese - amely az augusztusi európai osztályozó mérkőzésekre készült a háromnapos viadalon - az Achillesét fájlaló kapitány, Németh István nélkül állt ki, ám így is már 43-27-re elhúzott a félidőben.

Fordulás után valamelyest szellősebb lett a védekezés, így a B osztályban érdekelt vendégek öt pontra is felzárkóztak, ám a hazai siker nem forgott veszélyben.

A torna legjobb magyar játékosa a soproni Körtélyesi Gergely lett.

"Ma a második félidőben nem ment annyira a játék, de kitartással és küzdeni akarással megszereztük a győzelmet. Mindenkinek lehetőséget akartunk adni, meg akartuk jutalmazni a háromhetes felkészülést elvégző keret valamennyi tagját. Nagyjából 65-70 százalékos állapotban lehetünk, jöhet a folytatás" - értékelt Mészáros Lajos szakmai igazgató.

A magyarok utolsó edzőmérkőzésüket csütörtökön játsszák Párizsban az Eb-résztvevő franciák ellen.