0
Bronzérem
0

A pólós lányoknak nem volt esélyük az oroszok ellen

A magyar nőivízilabda-válogatott a szerdai elődöntőben kikapott az oroszok legjobbjaitól a Világliga Pekingben zajló nyolccsapatos szuperdöntőjében, így csütörtökön a harmadik helyért játszhat az Egyesült Államok csapatával.

Világliga, elődöntő:
Oroszország-Magyarország 12-9 (3-2, 2-1, 5-3, 2-3)

Merész András szövetségi kapitány együttese jól kezdett, Antal Dóra pattintotta a vezető gólt a bal felső sarokba, ám az oroszok fordítottak, és el is húztak, Keszthelyi Rita három másodperccel a félidő előtt csak 5-3-ra tudta felhozni a magyarokat.

A harmadik játékrész egy hosszan tartó hidegzuhannyal ért fel, az olimpián hatodik oroszok sorra eredményesek voltak, s meg sem álltak 10-4-ig.

Miskolczi Kitti és Menczinger Kata révén a részhajrá sikeres volt (10-6), ám a meccs képe alapvetően nem változott a befejező nyolc percben sem, a rivális őrizte a biztos győzelemhez szükséges előnyt.

A vereség azt jelenti, hogy Takács Orsolyáék csütörtök, magyar idő szerint 8.40-től az Egyesült Államok csapatával találkoznak a bronzmeccsen.

Az oroszokkal az amerikaiakat a másik elődöntőben 9-7-re verő házigazda kínaiak meccselnek a Világliga-elsőségért.