Németország
Portugália
21:002024. július 05.
Franciaország

Valter Attila nagyszerű eredményt ért el a világ egyik legkeményebb hegyi versenyén - videó

giro d'Italia, 2022, kerékpár, kerékpárverseny, giro, verseny, körverseny, 2022.05.07., Magyarország, Valter Attila
Valter Attila szenzációs versenyzéssel negyedik lett a Giro d'Italia 19. szakaszán
Valter Attila tizedikként ért célba a Mont Ventoux Dénivelé Challenge egynapos országúti kerékpáros viadalon.

A Groupama-FDJ 24 esztendős magyar bringása és a mezőny többi tagja a 154 kilométeres táv során a közel 30 fokos melegben több mint 4000 méter szintkülönbséget küzdött le és kétszer tekert fel a legendás, kopár csúcsú emelkedőre a cyclingnews szakportál beszámolója szerint. A negyedik alkalommal megrendezett viadalon az EF Education-EasyPost kettős sikert aratott: a portugál Ruben Guerreiro diadalmaskodott a kolumbiai Esteban Chaves előtt.

Harmadikként az ausztrál Michael Storer ért célba, míg csapattársa, Valter Attila bő háromperces hátránnyal tizedikként teljesítette a francia versenyt.

Valter Attila tizedik helye kitűnő eredmény Fotó: Csudai Sándor - Origo

A májusi Giro d'Italia óta először állt rajthoz Valter, aki az előzetes tervek szerint jövő héten az országos bajnokságon indul legközelebb.