Ezüstérem
7
Bronzérem
6
A tavalyi sikerét megismételve ismét Lehmann Csongor nyerte a Tiszaújvárosban rendezett triatlon világkupa férfi versenyét vasárnap.

A július 26-án kezdődő párizsi olimpiai versenyre készülő 25 éves magyar versenyző 53:05 perc alatt teljesítette a sprinttávú, azaz 750 méter úszásból, 20 kilométer kerékpározásból és 5 kilométer futásból álló versenytávot. A világkupa-állomáson Lehmann Csongor mögött a brit Connor Bentley ért célba másodikként, míg a harmadik helyen a francia Valentin Morlec végzett. A jubileumi, 25. tiszaújvárosi triatlon-vk harminc versenyzőt felvonultató döntőjében a másik két magyar induló közül Kiss Gergely az ötödik, Dobi Gergő pedig a 13. pozícióban zárta a viadalt.

Lehmann Csongor, triatlon
A párizsi olimpiára készülő magyar triatlonista, Lehmann Csongor Tiszaújvárosban ismét világkupaversenyt tudott nyerni
Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

A nőknél a legjobb magyar eredményt a szintén a párizsi olimpiára készülő Kuttor-Bragmayer Zsanett érte el, ő 12. lett. A korábban három olimpián is részt vett Kovács Zsófia 18. helyen zárta a viadalt, míg a döntőbe időeredményének köszönhetően bejutott Nádas Nóra Romina a 25. pozícióban végzett. A mezőny negyedik magyar indulója, Sarcia Borbála 27. helyen ért célba. Győzött a német Annika Koch hat másodperccel megelőzve a brit Vicky Hollandot. A dobogó alsó fokára a semleges színekben induló, orosz Diana Iszakova állhatott fel.

Lehmann Csongor mellett Trungel-Nagy Zalán és Szalai Fanni is győzött a tiszaújvárosi triatlonversenyeken

A délelőtti program során rendezték meg a junior Európa-kupa futamait Tiszaújvárosban, ahol mindkét nemnél hazai sikernek tapsolhatott a közönség: a férfiaknál Trungel-Nagy Zalán, a nőknél pedig Szalai Fanni diadalmaskodott – írta meg az MTI.