Ezüstérem
7
Bronzérem
6
A Bundesliga 24. fordulójában két magyar is pályára lépett, Szalai Ádám Schalkéja győzött, Huszti Szabolcs Hannoverje döntetlent játszott a Leverkusennel úgy, hogy a magyar balszélső elhibázott egy büntetőt az 5. percben. Közben a mezőny a rekordokat döntögető Bayern Münchennek integet: a most éppen 6-1-re nyerő müncheniek behozhatatlan előnnyel, óriási fölénnyel vezetnek.

Bundesliga, 24. forduló:
VfL Wolfsburg - Bayern München 1-6 (1-1)
Hamburger SV - Eintracht Frankfurt 1-1 (0-1)
Hannover 96 - Bayer Leverkusen 1-1 (1-1)
Borussia Mönchengladbach - FC Augsburg 1-2 (1-1)
FC Schalke 04 - 1899 Hoffenheim 4-0 (2-0)
VfB Stuttgart - Eintracht Braunschweig 2-2 (2-1)
1. FC Nürnberg - Werder Bremen 0-2 (0-1)

Huszti Szabolcs végigjátszotta ugyan csapata, a Hannover Leverkusen elleni meccsét, de nem biztos, hogy szívesen fog rá emlékezni. A mérkőzés 5. percében a játékvezető büntetőt ítélt a hazaiak javára, de Huszti kihagyta a tizenegyest. Gonzalo Castro révén a Leverkusen a vezetést is megszerezte, de a hazaiak a korábban a ZTE-ben futballozó Artjoms Rudnevs góljával egyenlítettek, több gól pedig nem született. A Leverkusen egy pontra van a vasárnap Freiburgban pályára lépő, második helyezett Dortmundtól.

Igen ám, de a Dortmund pedig jelenleg 23-ra a Bayern Münchentől, amely továbbra is megállíthatatlan, sőt, egyre nevetségesebbé teszi a Bundesliga mezőnyét. A müncheniek nemcsak hátrányba kerültek, de még a szünetben is csak 1-1-re álltak Wolfsburgban, a második félidőben viszont beledöngölték a földbe a hazaiakat. Az 1-6 nem olyan szokatlan végeredmény a Wolfsburg és a Bayern összecsapásán, tavaly tavasszal Münchenben győzött ugyanilyen arányban a bajnoki címvédő.

Thomas Müller duplázott Wolfsburgban Forrás: AFP/Andreas Gebert

A München ezzel új Bundesliga-rekordot állított fel, ugyanis sorozatban 16. bajnoki mérkőzésén diadalmaskodott. Josep Guardiola csapata 49 mérkőzés óta veretlen a bajnokságban, a klub történetében pedig először nem talált legyőzőre az első 24 fordulóban. Ilyen sikersorozatot korábban csak a Bayer Leverkusen hozott össze - Jupp Heynckess vezetésével a 2009/10-es idényben.

A Schalkéban megint nem kezdett Szalai Ádám, többek között azért, mert Klas-Jan Huntelaar továbbra is elképesztő formában van. A Hoffenheim ellen félóra alatt mesterhármast lőhetett volna, de a 31. percben kihagyott egy büntetőt, ezért egészen a 79. percig kellett várnia a triplára (ami viszont már nem klasszikus, mert közben Obasi is betalált). A dolgát elvégző holland a 80. percben adta át a helyét Szalainak, aki így tíz percet kapott a holtversenyben 4. helyen álló Schalkéban.

Tovább tart a Stuttgart vesszőfutása, a svábok kihagyták a mindent eldöntő büntetőt a Braunschweig ellen, mire az utolsó helyen álló kiscsapat a 85. percben kiegyenlített, és elvitt egy pontot.