17:35AsztaliteniszChun Ting Wong/Hoi Kem Doo-Nandor Ecseki/Dora Madarasz
19:25VívásAuriane Mallo-Breton-Eszter Muhari
19:25VívásEszter Muhari-Auriane Mallo-Breton
22:15AsztaliteniszGeorgina Pota-Xiaona Shan
NyílNyíl

Dél-koreai ötödik hely a labdarúgó-klubvilágbajnokságon

klubvilágbajnokság, jeonbuk motors, mamelodi sundowns
Jeonbuk Hyundai midfielder Kim Bo-Kyung (R) passes the ball beside Mamelodi Sundowns defender Wayne Arendse (L) during the Club World Cup football fifth place match between South Africa's Mamelodi Sundowns and South Korea's Jeonbuk Hyundai at Suita City stadium in Osaka on December 14, 2016. / AFP PHOTO / TOSHIFUMI KITAMURA
A dél-koreai Jeonbuk Hyundai Motors csapata lett az ötödik a Japánban zajló labdarúgó-klubvilágbajnokságon, miután a szerdai oszakai helyosztón 4-1-re legyőzte dél-afrikai Mamelodi Sundownst.

Az ázsiai Bajnokok Ligája győztese a szünetben már 3-0-ra vezetett Afrika legjobb (azaz szintén BL-győztes) csapata ellen. Előbb a vesztes negyeddöntőben (1-2 a mexikói América ellen) is gólt szerző Kim Bo Kjung lőtte ki tíz méterről a bal felsőt, majd egy, a szereplők által is nehezen követhető szabadrúgás-variácó végén került valahogy a kapuba a labda, az első játékrészt pedig egy balszerencsés öngól zárta le.

A második 45 perc elején aztán a dél-afrikaiak is jelezték, hogy pályán vannak, és Percy Tau óriási góljával szépítettek. A vége azonban így is 4-1 lett, egy perccel a vége előtt egy szögletre rosszul jött a Mamelodi kapusa, Kim Sin-Wuk pedig az üres kapuba fejelt.

A klubvilágbajnokságon a hat kontinens legrangosabb klubsorozatának győztese, valamint a házigazda szerepel.