Bronzérem
6

A Dortmund letaszította a dobogóról Szalaiékat

Borussia Dortmund vs 1899 Hoffenheim soccer Bundesliga
Dortmund's Marco Reus celebrates his 1:0 score during the German Bundesliga soccer match between Borussia Dortmund and 1899 Hoffenheim at the Signal Iduna Park in Dortmund, Germany, 06 May 2017. (ATTENTION: Based on the DFL's accreditation provisions, publication and further utilization on the Internet and in online media during the game is capped at a total of 15 pictures per game) Photo: Bernd Thissen/dpa
A Borussia Dortmund 2-1-re legyőzte és meg is előzte a táblázaton a Hoffenheim együttesét a Bundesliga 32. fordulójának rangadóján. A már bajnok Bayern München 1-0-ra győzte le a 87. percben büntetőt hibázó Darmstadtot, amely ezzel az eredménnyel matematikailag is biztos kiesőnek tekinthető.

A Dortmund Marco Reus révén már a 4. percbe előnybe került és gyorsan növelhette is volna a különbséget, de Pierre-Emerick Aubameyang a 13. percben büntetőt hibázott.

A második félidőben üres kaput már bevette a gaboni, így a 85. percben Andrej Kramaric tizenegyesből szerzett gólja már csak a szépítésre volt elég a Hoffenheimnek. Szalai Ádám csereként 20 percet játszott a mérkőzésen.

A Dortmund győzelmével megelőzte a Hoffenheimet és fellépett a harmadik helyre. A két csapat különcsatát vív a bronzéremért, ami a negyedik hellyel ellentétben nem BL-selejtezőt, hanem biztos főtáblás indulást ér.