6

Lovrencsics Balázs első gólja is kellett a Fradi őszi elsőségéhez

Lovrencsics Balázs, FTC
Lovrencsics Balázs első NB I-es gólját szerezte a Vasas ellen
Az OTP Bank Liga 19. fordulójának zárómérkőzésén a Ferencváros 2-0-ra legyőzte a Vasast a Szusza Ferenc Stadionban, így a Videoton szombathelyi vereségének is köszönhetően Thomas Doll csapata lett az NB I őszi bajnoka.

Az őszi szezon utolsó mérkőzésén a lendületben lévő Ferencváros a legrosszabb formában lévő csapathoz, a Vasashoz látogatott az újpesti Szusza Ferenc Stadionba. Az angyalföldiek legutóbb október 17-én győztek a bajnokságban, azóta hat nyeretlen mérkőzést játszottak, míg a zöld-fehérek legutóbbi hat meccsükből ötöt megnyertek az OTP Bank Ligában.

A Ferencváros már a mérkőzés elején bekezdett.

A Videoton elleni rangadón a szezon egyik legszebb gólját szerző Joseph Paintsil kiszorított szögből, kilenc méterről tekert a hosszú felső sarok felé, de a Vasas kapusa, Lubos Kamenár gyönyörűen védett. A szögletet Varga Roland tekerte középre, a lendületből érkező Lovrencsics Balázs hat méterről, védhetetlenül fejelt a jobb felső sarokba (0-1).

A 26 éves támadónak ez volt az első gólja a Fradi színeiben és az NB I-ben. Thomas Doll megérezhetett valamit, amikor a kezdőbe jelölte. A Videoton ellen kényszerből került a csapatba, hiszen Priskin és Böde sem játszhatott, ellenben most mindkét támadó ott ült a Ferencváros kispadján.

A 11. percben kis híján egyenlített a Vasas.

Gaál Bálint 20 méterről megeresztett egy bombát a Fradi kapujára, Dibusz Dénest azonban megmentette a felső léc. A 31. percben veszélyeztetett újra a Vasas. Gaál átadása után Remili Mohamed 23 méterről leadott bombáját kellett kiütnie Dibusznak.

A Vasasból Gaál Bálint állt a legközelebb a gólszerzéshez Forrás: MTI/Illyés Tibor

A 40. percben a góllövőlista éllovasa, Varga Roland csavart kapura egy baloldali szögletet, Kamenár viszont résen volt, és kiütötte a labdát.

A 42. percben egalizálhattak volna az angyalföldiek.

Jevhen Pavlov mellel levett egy felívelt labdát, majd kapura fordult, azonban a kivetődő Dibusz mellett öt méterről csak az oldalhálót találta el.

A második félidőben a Ferencvárosé volt az első helyzet.

Paintsil távoli lövése kipördült Kamenár kezéből, de az angyalföldi kapus gyorsan eszmélt, és begyűjtötte a labdát mielőtt lecsapott volna rá egy ferencvárosi támadó. A 65. percben egy szólót követően Remili kísérletezett 23 méterről, de a lövése egy méterrel elkerülte Dibusz kapuját.

Dibusz Dénest nem igazán tették próbára a Vasas támadói Forrás: MTI/Illyés Tibor

A 75. percben eldönthette volna a meccset a Fradi. Fernando Gorriarán kiugratásával Lovrencsics Balázs lépett ki ziccerben, a hosszú sarokba akart belsőzni, de Kamenár leolvasta a szándékot, és a lövés sem volt túlságosan jól helyezett, így a Vasas kapusa meccsben tartotta csapatát.

A 92. percben elszállt a Vasas minden reménye.

Gorriarán futott be egy hosszú indítást, az angyalföldiek kapusa rossz ütemben jött ki, így az uruguayi középpályás eltolta mellette a labdát, megkerülte, végül egy méterről az üres kapuba passzolt (0-2). Győzelmével a Ferencváros három ponttal megelőzte a Szombathelyen vereséget szenvedő Videotont, így Thomas Doll csapata lett az OTP Bank Liga őszi bajnoka.

Király tizenegyest fogott, a Fradi után a Vidi is kikapott Szombathelyen

A labdarúgó OTP Bank Liga 19. fordulójában az éllovas Videoton 1-0-ra kikapott a Swietelsky-Haladástól, Szombathelyen. A bajnoki címvédő Honvéd egygólos győzelmet aratott a Paks fölött, a Puskás Akadémia megszakította az Újpest ötmeccses veretlenségi sorozatát. A Balmazújváros gólnélküli döntetlent játszott a Mezőkövesddel, míg a DVTK ötgólos meccsen győzte le a DVSC-t, A mérkőzés előtt borítékolható volt, hogy a Videotonnak nem lesz könnyű dolga Szombathelyen.

Vasas FC-Ferencvárosi TC 0-2 (0-1)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion, v: Pintér Csaba
Vasas: Kamenár - Burmeister, Benes, Vaskó – Szivacski (Vogyicska, 83.), Berecz, Vida, Remili (Ferenczi, 89.) - Ádám, Gaál, Pavlov.
FTC: Dibusz - Lovrencsics G., Otigba, Blazic, Botka - Leandro, Spirovski, Gorriaran - Paintsil, Varga R. (Batik, 83.) - Lovrencsics B. (Priskin, 79.).
Gólszerzők: Lovrencsics B. (2.), Gorriaran (90+2.)
Sárga: Szivacski (60.), Burmeister (70.), ill. Spirovski (89.)