Nem volt szükség Szalaira, Gulácsiék megverték magukat

Horizontal
Hoffenheim's Czech defender Pavel Kaderabek (L) scores the third goal past Leipzig's Hungarian goalkeeper Peter Gulacsi (C) during the German first division Bundesliga football match between RB Leipzig and TSG Hoffenheim in Leipzig, eastern Germany on April 21, 2018. / AFP PHOTO / ROBERT MICHAEL / RESTRICTIONS: DURING MATCH TIME: DFL RULES TO LIMIT THE ONLINE USAGE TO 15 PICTURES PER MATCH AND FORBID IMAGE SEQUENCES TO SIMULATE VIDEO. == RESTRICTED TO EDITORIAL USE == FOR FURTHER QUERIES PLEASE CONTACT DFL DIRECTLY AT + 49 69 650050 / RESTRICTIONS: DURING MATCH TIME: DFL RULES TO LIMIT THE ONLINE USAGE TO 15 PICTURES PER MATCH AND FORBID IMAGE SEQUENCES TO SIMULATE VIDEO. == RESTRICTED TO EDITORIAL USE == FOR FURTHER QUERIES PLEASE CONTACT DFL DIRECTLY AT + 49 69 650050
A Szalai Ádám nélkül felálló Hoffenheim idegenben 5–2-re győzött a Leipzig ellen a német bajnokság 31. fordulójában. Dárdaiék a Frankfurt otthonában nyertek, a Bayern München tartalékosan is hozta a kötelezőt.

A lipcseiek saját magukat verték meg. Az első félidőben ők fociztak, nekik voltak helyzeteik, gólokat mégis a Hoffenheim lőtt.

A 14. percben Gulácsi ügyetlenkedése után Uth szerzett vezetést,

majd 20 perccel később egy saját térfélen elveszített labdából Gnabry rúgta be a másodikat. És itt még nem volt vége. A 45. percben a jobbhátvéd Kaderabek tűnt fel a 9-es pozíciójában, és bombázott közvetlen közelről Gulácsi kapujába.

A Hoffenheim belőtte a helyzeteit, a Leipzig nem Forrás: AFP/Robert Michael

Ha volt is egy halovány esély arra, hogy a Leipzig visszajöjjön a meccsbe, a második félidő elején végleg elszállt:

Forsberget kiállították könyöklésért.

Azonban így is összejött a szépítés, pechjükre egy perccel később a Hoffenheim is rúgott egyet. Majd még egyet. A 65. percben már 1–5 volt.

A hátralévő időben a Leipzig még kozmetikázott az eredményen (2–5), de a megalázó vereséget nem tudta elkerülni. Ez egyúttal azt is jelenti, hogy a két csapat helyet cserélt a táblázaton.

A meccs összefoglalója csak egy kattintásra.

Cserék

A Hertha a nemzetközi kupaindulásért küzdő Frankfurt otthonában nyert 3–0-ra. A gólokat Selke (tizenegyesből), Leckie és Esswein szerezte.

Hatékonyság.

Talán ez a szó jellemezte a legjobban Dárdaiékat. Három kaput eltaláló lövésük volt a meccsen, mindháromból gól lett.

Bravúrgyőzelmet aratott a Hertha Forrás: dpa Picture-Alliance/AFP/Frank Rumpenhorst

A Bayernről csak annyit, hogy a kispadon maradt hat mezőnyjátékos (Ribéry, Müller, Lewandowski, Martínez, Kimmich, Hummels) több gólt lőtt a Bundesligában (395), mint a pályán lévő 22 ember összesen. A pihentetést a már zsebben lévő bajnoki cím és szerdai Real Madrid elleni BL-párharc indokolta.

A nyomasztó fölény így sem maradt el, de a győzelemhez kellettek a cserék. A cseréknek viszont nem kellett sok idő.

Müller a szünetben állt be, az 57. percben már gólt ünnepelt. Lewandowski a 67.-ben jött, hat perccel később gólt rúgott.

Müller gólja:

És Lewandowskié:

A 89. percben még Rudy is betalált. Itt az övé is:

A Hamburg hazai pályán verte a Freiburgot, így még mindig megvan az esélye a bentmaradásra. A Stuttgart a Werder Brement győzte le 2–0-ra.