Bronzérem
6

Loki-győzelem Felcsúton, spanyol játékos szerezte a szezon első NB I-es gólját

Ezequiel Calvente, DVSC
A góllövő debreceni Ezequiel Calvente (j) és csapattársa, Albion Avdijaj a labdarúgó OTP Bank Liga 1. fordulójában játszott Puskás Akadémia FC - Debreceni VSC mérkőzésen a felcsúti Pancho Arénában
A labdarúgó OTP Bank Liga 2018/2019-es szezonjának nyitómérkőzésén a Debreceni VSC a spanyol Ezequiel Calvente fejesgóljával 1-0-ra legyőzte a Puskás Akadémiát a felcsúti Pancho Arénában.

Az OTP Bank Liga mezőnyében csak a Puskás Akadémia váltott edzőt, Pintér Attila helyére Benczés Miklós került, aki tulajdonképpen visszatért Felcsútra. A felkészülés során a csapat, az első, a révkomáromi KFC Komarno elleni meccsétől eltekintve, kevés gólos mérkőzéseket játszott, amelyből arra is következtethetünk, a védekezés megszervezése jól sikerült. A DVSC kerete alig változott a tavaszhoz képest, a Loki a felkészülés során veretlen maradt.

Pintér Attila az előző szezonban Magyar Kupa-döntőig vezette a Puskás Akadémiát Forrás: Döme László Balázs/pfla.hu

A két csapat az előző idényben ötször is találkozott egymással, a bajnokságban két döntetlen mellett a DVSC egyszer nyert a Nagyerdőben. Ugyanakkor a Magyar Kupában, felcsúti 4-0-s győzelmének köszönhetően, a Puskás Akadémia lépett tovább, noha a visszavágót elveszítette 2-0-ra.

A DVSC kezdte jobban a mérkőzést, három perc után kis híján megszületett az idei szezon első gólja.

Erik Cikos hosszú indítása után Takács Tamás lépett ki ziccerben, hét méterről azonban mellbe lőtte a Puskás Akadémia kapusát, Hegedüs Lajost. A 11. percben Bódi Ádám próbálkozott 18 méterről kapáslövéssel, de a labdája egy méterrel elsuhant a kapu fölött. Két perccel később Bódi beadása után Takács hét méterről csúsztatott kapu mellé. A 17. percben veszélyeztetett először a Puskás Akadémia. A belga Jonathan Heris jobboldali beadására Ulysse Diallo robbant be, és nagy erővel a kapuba fejelt, de Vad II István nem adta meg a gólt, mert a mali támadó lesen volt a beadás pillanatában.

A felcsúti Radó András és a debreceni Kusnyír Erik a Puskás Akadémia FC-Debreceni VSC mérkőzésen a felcsúti Pancho Arénában Forrás: MTI/Bodnár Boglárka

A következő helyzetre a 30. percig kellett várni. Tőzsér Dániel szöglete után a kapuból kirobbanó Hegedüs Takács fejére ütötte a labdát, ami így kapuba pattant volna, de a gólvonalon álló Márkvárt Dávid tisztázni tudott. Két perc múlva a felcsúti csapat középpályása, az albán Liridon Latifi bombázott 20 méterről, azonban a DVSC kapusa, Nagy Sándor akrobatikus mozdulattal szögletre ütötte a labdát. A lefújás előtt újra támadásba lendült a DVSC. Varga Kevin tört be a tizenhatoson belülre, lekészítette a labdát Haris Attilának, aki 14 méterről kapura bombázott, Hegedüs azonban vetődve hárított.

A félidőben a felcsúti klub elbúcsúztatta két visszavonuló játékosát: a 3-szoros magyar válogatott Polonkai Attilát és a 79-szeres válogatott Vanczák Vilmost.

A második játékrészt visszafogottan kezdték a csapatok, jó ideig csak mezőnyjátékot láthatott a Pancho Aréna közönsége. Az első debreceni lehetőségre a 62. percig kellett várni, ekkor a csereként érkező Ezequiel Calvente egy rövid felszabadítás után 10 méterről, ráfordulásból lőtt, de a kísérlete elkerülte a kaput. A 68. percben a felcsúti Balogh Balázs szöglete után Heris fejelt a hosszú oldalon, az ötösön belül ólálkodó Diallo megpróbálta kapura húzna a labdát, de csak az oldalhálót találta el.

A 77. percben megszerezte a vezetést a DVSC.

Kinyik Ákos jobboldali beadására Ezequiel Calvente érkezett lendületből, és hat méterről a kapu jobb oldalába fejelt (0-1)

A spanyol középpályás legutóbb 2015. december 5-én szerzett gólt az NB I-ben. A Békéscsaba játékosaként a Haladás ellen volt eredményes.

Az utolsó negyedórában a felcsúti csapat magához ragadta a kezdeményezést, de igazán komoly helyzetet nem tudott már kialakítani. A Puskás játékosai már csak felívelésekkel próbálkoztak, de a debreceni védők könnyedén kifejelgették a labdákat, így az eredmény már nem változott.

„Örülünk, hogy mi kezdtük a szezont, ez mindig öröm a debrecenieknek.

Most két hazai mérkőzésünk jön (Mezőkövesd, DVSC), ezeket meg kell nyerni, és akkor beszélhetünk sikeres szezonkezdetről" – nyilatkozta az M4 Sportnak a mérkőzés után Bódi Ádám, a DVSC játékosa.