6

Az Európa-ligából is kiesett az Ajax, simán jutott tovább a Manchester United

Manchester United
Manchester United's Brazilian midfielder Fred celebrates with teammates after scoring his team's fourth goal during the UEFA Europa League round of 32 second leg football match between Manchester United and Club Brugge at Old Trafford in Manchester, north west England, on February 27, 2020. (Photo by Oli SCARFF / AFP)
Az Európa-liga csütörtök esti, nyolcaddöntőbe jutásért rendezett párharcok visszavágóin több meglepetés is történt csütörtökön este: kiesett az előző BL-szezonban elődöntős Ajax, valamint hazai pályán az Arsenal és a skót Celtic is. A Manchester United ellenben iskolajátékkal ütötte ki a belga Brugge csapatát, de továbbjutott az Inter és a Sevilla is.

Ole Gunnar Solskjaer csapatának az idegenbeli 1-1 után az Old Traffordon mindenképpen nyernie kellett a biztos továbbjutáshoz. A visszavágó gyakorlatilag a 23. percben eldőlt,

Simon Deli kapusokat megszégyenítő módon ütötte ki kézzel a kapu előterében Daniel James lövését

- a játékvezető a vendégek védőjét kiállította és büntetőt ítélt a hazaiaknak, amelyet Bruno Fernandes magabiztosan értékesített. Innentől kezdetét vette az MU örömjátéka, a vörösök az idei szezonban adósak maradtak szurkolóiknak a szép játékkal, ezen a meccsen azonban kárpótolták őket: nagyszerű támadásokat vezetve,

remek gólokat szerezve végül 5-0-ra ütötték ki jobb sorsra érdemes ellenfelüket.

Az olasz Internazionale az idegenbeli 2-0-s győzelem után otthon 2-1-re verte a Ferencvárost búcsúztató Ludogorecet, így kettős sikerrel jutott a legjobb 16 közé. A

BL előző kiírásában elődöntőbe jutó Ajax meglepetésre búcsúzott,

egy héttel ezelőtt 2-0-ra kikapott a Getafe otthonában, ma pedig csak 2-1-re verte a madridi csapatot, amely kevés volt az üdvözüléshez. A Sahtar a Benficát, a Sevilla a Clujt ejtette ki, az Arsenal-Olympiakosz találkozó viszont az odavágóhoz hasonlóan 1-0-s vendégsikerrel zárult, így Londonban jöhetett a hosszabbítás. Sokáig úgy tűnt, hogy a 11-es párbaj dönt majd a továbbjutásról, ám a 117. percben Aubameyang szenzációs, ollózós góllal a hazaiakat hozta kedvező helyzetbe. Volt azonban még egy csavar a mérkőzésben, a 120. percben Youseff El Arabi góljával egyenlítettek a görögök,

akik így 2-1-es győzelmükkel, idegenben lőtt több góllal továbbjutottak a legjobb 16 közé.

Európa-liga, a nyolcaddöntőbe jutásért, visszavágók:
Benfica (portugál)-Sahtar Donyeck (ukrán) 3-3 (2-1)
gól: Pizzi (9.), R. Dias (36.), R. Silva (47.), illetve R. Dias (12. - öngól), Sztepanenko (49.), Patrick (71.)
Továbbjutott: a Sahtar Donyeck, 5-4-es összesítéssel.

Internazionale (olasz)-Ludogorec (bolgár) 2-1 (2-1)
g.: Biraghi (32.), Lukaku (45+4.), illetve C. Souza (26.)
Tj.: az Internazionale kettős győzelemmel, 4-1-es összesítéssel.

Manchester United (angol)-Club Brugge (belga) 5-0 (3-0)
g.: B. Fernandes (27. - 11-esből), Ighalo (34.), McTominay (41.), Fred (82., 93.)
kiállítva: Deli (23. - Brugge)
Tj.: a Manchester United, 6-1-es összesítéssel.

Sevilla (spanyol)-CFR Cluj (román) 0-0
kiállítva: Bordeianu (91. - CFR Cluj)
Tj.: a Sevilla 1-1-es összesítéssel, idegenben szerzett góllal.

Celtic Glasgow (skót)-FC Köbenhavn (dán) 1-3 (0-0)
g.: Édouard (83. - 11-esből), illetve Santos (51.), Pep Biel (85.), N'Doye (88.)
Tj.: a FC Köbenhavn, 4-2-es összesítéssel.

Ajax Amsterdam (holland)-Getafe (spanyol) 2-1 (1-1)
g.: Pereira (10.), Olivera (64. - öngól), illetve Mata (5.)
Tj.: a Getafe, 3-2-es összesítéssel.

Arsenal (angol)-Olimpiakosz (görög) 1-2 (0-0, 0-1, 0-1) - hosszabbítás után
gól: Aubameyang (113.), illetve Cissé (53.), El Arabi (120.)
Továbbjutott: az Olimpiakosz 2-2-es összesítéssel, idegenben szerzett több góllal.

Az osztrák Salzburg és a német Eintracht Frankfurt párharcának (1-4) visszavágóját elhalasztották, mivel a meteorológiai szolgálat a várható orkán erejű szél miatt riasztást adott ki Salzburg térségére. A meccset pénteken 18 órakor pótolják.