A kiesés elől menekülő Paks 3-0-ra legyőzte a már kiesett Kaposvárt a labdarúgó NB I 30. fordulójának szerda délutáni mérkőzésén. A meccsen Solymosi Péter bíró két tizenegyest ítélt a Paksnak. A Kaposvárnak szinte momentuma sem akadt az olykor özönvízszerű esőben megrendezett találkozón.

Nagyon régen fordult elő olyan az NB I-ben, hogy egy mérkőzésen a két résztvevő együttes kezdőcsapatában csak magyar játékosok voltak. A kiesés elől menekülő Paks és a már kiesett Kaposvár is 11-11 magyar futballistát nevezett a szerda délutáni összecsapásra. Böde Dániel, a hazaiak nagy kedvence nem léphetett pályára, mert kisebb sérüléssel bajlódott. Böde barátnőjével, a Fradi kézilabdakapusával, Bíró Blankával nézte a meccset.

A Paks számára ez a meccs létfontosságúvá lépett elő, mert egy esetleges győzelemmel elszakadhattak volna attól a Debrecentől, amely szerdán este a MOL-Fehérvár vendégeként játszott Székesfehérváron.

Az első húsz percben nem sok minden történt, akkor azonban a hazai csapat tizenegyeshez jutott. Bertus Lajos szabadrúgása után a kaposvári sorfalban felugró Nagy Tamás kézzel, vagy inkább könyökkel ért a labdához, a bíró tizenegyest adott. A büntetőből Hahn János szerzett vezetést a Paksnak.

A 33. percben már két góllal vezetett a Paks. Osváth a saját térfeléről ívelte fel a labdát, amely Hahn elé került. A védők itt még tisztázni tudtak, de a labda Harasztihoz pattant, aki nagy erővel lőtt a kapuba.

A Kaposvár, amely az előző fordulóban hazai pályán 3-0-ra verte meg a DVTK-t, szinte semmit sem tudott felmutatni a paksi meccs első félidejében. A 68. percben a vendégcsapatból Pintér a tizenhatoson belül szabálytalankodott Sajbánnal szemben. Solymosi játékvezető újra tizenegyest ítélt, amelyet Haraszti értékesített (3-0).

A Paks harmadik gólja után érdemi események nem történtek. Ezzel a győzelemmel a tolnai együttes lépéselőnybe került a Debrecennel szemben a kiesés ellen folytatott harcban.