Bombagól és döntetlen a Tottenham és a Manchester United meccsén - videó

Steven Bergwijn
Tottenham Hotspur's Dutch midfielder Steven Bergwijn (C) celebrates scoring the opening goal during the English Premier League football match between Tottenham Hotspur and Manchester United at Tottenham Hotspur Stadium in London, on June 19, 2020. (Photo by Shaun Botterill / POOL / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
A Premier League (PL) 30. fordulójának péntek esti rangadóján a José Mourinho által irányított Tottenham a portugál szakember korábbi csapatát, a Manchester Unitedet fogadta a zárt kapus mérkőzésen. A találkozó legnagyobb kérdése az volt, hogy a vendégek fel tudnak-e zárkózni a Bajnokok Ligája indulást érő negyedik helyen álló Chelsea mellé. A hazaiak részéről pedig az, hogy tudnak-e tapadni a top öt csapathoz a megszerzett pontok tekintetében. A meccs végül 1-1-s döntetlennel ért véget, ami egyik félnek sem volt igazán jó a PL-ben.

A PL 30. fordulójának péntek esti mérkőzésén José Mourinho, a londoniak edzője korábbi klubja ellen vezethette a fővárosiakat. Az 57 éves portugál szakember 2016 és 2018 között irányította a manchesteri együttest. A legutóbbi Bajnokok Ligája kiírás döntőséhez 2019 novemberében érkezett meg, miután Mauricio Pochettinót menesztették.

Steven Bergwijn a Manchester City után a United kapuját is bevette Forrás: AFP/Shaun Botterill

Az első komoly helyzetre a 22. percig kellett várni. Marcus Rashford tizenegy méterről próbálkozhatott, miután a Tottenham védője, Dávinson Sánchez odafejelte a lábára a labdát. A fiatal támadó lövését Hugo Lloris bravúrral védte.

Az ivószünet és az azzal járó pályafertőtlenítés után Bruno Fernandes távoli kísérlete után a világbajnok francia kapus megint védeni tudott. A vendég helyzetek ellenére a vezetést mégis a Tottenham szerezte meg.

A 27. percben Steven Bergwijn góljával a hazai csapat került előnybe.

A 22 éves holland játékos három manchesteri védőt futott le és került meg a labdával, mielőtt David De Gea kapujába bombázott volna.

A 32. percben a spanyol kapus bravúrral védte Szon fejesét, aki a gólszerző Bergwijntől kapott kiváló átadást. A szünet előtt Daniel James csúszott rá hátulról Eric Dierre, a walesi szélső megkapta a megérdemelt sárgáját. Újabb gól már nem esett, így az első félidőt a Tottenham zárta 1-0-s előnnyel.

A második játékrészben kilenc percet kellett várni az első komolyabb helyzetig. Egy jól felépített támadás végén a Manchester United fiatal sztárja, Bruno Fernandes jól lőtt a hosszú sarok irányába, azonban a próbálkozása centikkel a kapufa mellett hagyta el a pályát.

A 64. perc végén Martial kapott zseniális labdát Bruno Fernandestől az ötös környékén, azonban a hazai védelem még időben tisztázni tudott, így nem lett nagyobb veszély a kapu előtt. Két perccel később ismét a 24 éves francia futballista villant meg, de tizenhatoson belüli lövését Hugo Lloris szögletre tolta ki.

A további vendég rohamoknak a közbeiktatott ivószünet vetett véget, amely alatt a hazaiak kicsit rendezhették a soraikat.

A 80. percben aztán a csereként beállt Paul Pogba ügyesen cselezte be magát a tizenhatoson belülre, ahol kiharcolt egy tizenegyest.

A büntető mögé Bruno Fernandes állt, aki eddig rendkívül magabiztosnak bizonyult ilyen helyzetekben, és ezúttal sem hibázott, 1-1-re módosult az állás.

A Tottenham felpörgött az egyenlítés után és próbálta megszerezni a második, feltehetőleg mindent eldöntő találatát a mérkőzésen, hogy otthon tartsa a három pontot. Ennek ellenére az i-re a pontot úgy tűnt, hogy a 90. percben a Manchester United teszi majd fel, miután még egy tizenegyest kapott a játékvezetőtől. A hazai kispad éppen ezért kérte a bírót, hogy vegye igénybe a VAR segítségét, mert erősen véleményes volt a dolog. A bíró megnézte a szituációt és felülbírálta saját ítéletét, nem lett büntető a vendégeknek, maradt az 1-1, ami a lefújásig nem változott.