Bronzérem
6

Dzsudzsák újabb bombagólt lőtt, győzött a Debrecen az NB II-ben - videó

Dzsudzsák Balázs megtalálta a hangot Huszti Szabolccsal
Ahogy az előző fordulóban a Békéscsaba ellen úgy, az NB II. 36. fordulójában a Csákvár ellen is betalált a DVSC 108-szoros magyar válogatott középpályása, ezúttal azonban a Debrecen 4-2-re győzni tudott, és újabb lépést tett a feljutás felé.

A tabella második helyén álló hajdúsági csapat nem kezdte jól a mérkőzést, a 8. percben a bizonytalankodó védelem ezúttal is összehozta a szinte már szokásos gólt az ellenfélnek – nem mindenkihez értek el Dzsudzsák Balázs szavai a hétközi békéscsabai 4-4 után.

A DVSC a gól után még inkább átvette a játék irányítását és a 24. percben éppen a csapatkapitány 17 méterről jobbal – ami ritka a ballábas középpályástól – lőtte ki a jobb alsó sarkot.

Két perccel később pedig már vezetett a Loki: egy tizenhatoson belül elkövetett szabálytalanság után Bódi Ádám értékesítette a megítélt büntetőt – 2-1 a DVSC javára.

A második félidő tökéletesen kezdődött debreceni szempontból, miután a 47. percben Ferenczi beívélésre Bárány Donát érkezett tökéletes ütemben, és közelről megszerezte a Loki harmadik gólját.

A folytatás kevés helyzetet hozott mindkét kapu előtt, mígnem a 72. percben Baracskai beadását nagyon rossz helyre ütötte ki a DVSC kapusa, Kosicky, a jó helyen álló Ganbold Ganbayar pedig 12 méterről a hazai kapuba bombázott.

Az utolsó percekben a Loki még beszorította a vendégeket, igaz Kosickynak is bravúrra volt szüksége, hogy védje Madarász bombáját, újabb gólt azonban már csak a Debrecen szerzett, a ráadás utolsó percében Szécsi Márk alakította ki a 4-2-es végeredményt.

Győzelmével a DVSC átvette a vezetés tabellán a 17 órakor pályára lépő Vasas előtt.

Eredmény, NB II, 36. forduló:
DVSC–Aquital Csákvár 4-2 (2-1)
gól: Dzsudzsák 24., Bódi Á. 26. (11-esből), Bárány D. 47., Szécsi M. 90+4., ill. Madarász 8., Ganbayar 72.

Az élcsoport állása: 1. DVSC 74 pont (36 mérkőzés), 2. Vasas 72 pont (35 mérkőzés), 3. Gyirmót 69 pont (35 mérkőzés)... 17. Csákvár 38 pont, 18. Kaposvár 33 pont (35 mérkőzés), 19. Kazincbarcika 32 pont (35 mérkőzés), 20. DEAC 20 pont (35 mérkőzés)