Bronzérem
6

Újabb edzőt buktathatnak meg az MTK-focisták

A Gyirmót tavasszal nem talált legyőzőre az NB II-ben
A forduló előtt utolsó előtti, a helyzeteit azonban ezúttal szinte tökéletesen kihasználó Gyirmót magabiztosan győzte le 3-0-ra az MTK-t az Új Hidegkuti Nándor Stadionban. A vendégek ezzel meg is előzték a tabellán a fővárosi csapatot.

Mindkét csapat ugyanazt a célt fogalmazta meg a bajnokság második körének első mérkőzése előtt: három pontot szerezni, és ezzel egy kicsit eltávolodni a kieső helyektől. Ugyanis a Gyirmót az utolsó előtti, már kiesést jelentő 11., míg az MTK a 9. helyen állt a meccs előtt, de csak három ponttal megelőzve a nyugat-magyarországiakat. A két csapat szezonbeli első mérkőzése jó meccset és 1-1-es döntetlent hozott, öngóllal, piros lappal (mindkettő az MTK-s Ferreira nevéhez fűződött), és két kapufával.

Az első, igaz, nem nagy lehetőség a vendég Gyirmót előtt adódott, de az ötödik percben 25 méterről elvégzett szabadrúgás után Ikic gyenge fejesét követően Mijatovics könnyedén húzta le a labdát. A hazaiak első helyzetére a 12. percig kellett várni, akkor viszont Hársfalvinak kellett egy komoly védést bemutatnia Miovszki lövése után.

Cserék

A két csapat eddigi nyolc egymás elleni élvonalbeli meccsén csak kétszer esett kettőnél több gól, és a két csapat az idei szezonban is hadilábon áll a gólszerzéssel: az MTK 10, míg a Gyirmót 11 gólt szerzett az első 11 fordulóban.

Teljes lista

A 23. percben nagyon közel járt a Gyirmót a vezető gól megszerzéséhez: Varjú csúszott el egy vendég indítás során, így Simon Ádám törhetett be a hazai tizenhatosra, középre gurított, ahol Ferreira luftot rúgott, Haszani azonban a kapuval szemben állva 12 méterről nagyon csúnyán fölé bombázott.

A 27. percben Simon fejelt hét méterről a kapu mellé, egyértelműen veszélyesebben játszott ekkor a Gyirmót.

Az első félidő utolsó negyedóráját Miovszik gyengécske fejese, majd Nagy Patrik hasonló kísérlete vezette fel, hogy aztán a 41. percben egy balról érkező beadás után többen is megcsúsztassák a labdát, ami végül Szegi Vince elé került, a gyirmóti játékos pedig állítgatás nélkül 23 méterről kilőtte a jobb felső sarkot (0-1). Ez volt a Gyirmót első gólja az MTK otthonában.

A Gyirmót másodszor tudott idegenben győzni Forrás: MTI/Krizsán Csaba

Sőt a félidő ráadásában Hajdú beadása után Varga kis híján megszerezte a második vendég gólt is, de Mijatovics kapus bravúrral védte a közeli fejest. A második játékrészt az MTK kezdte aktívabban, de a támadásaikban nem volt igazi veszély, nem úgy a gyirmóti akcióban az 58. percben, amikor egy nagy bedobás után Varga fejelt kapura, Mijatovics ezt még bravúrral védte, de pont Simon elé ütötte a labdát, aki közelről a kapuba passzolt (0-2).

A hazai szurkolók a csapatukat keresték, amely továbbra is teljesen veszélytelen volt, igaz a csapat szezonbeli három gólszerzője, Vancsa, Grozav és Miovszki közül csak utóbbi léphetett pályára. Ez azonban zavarta a Gyirmótót, amelyik a négy perccel korábban pályára lépő Csonka szép egyéni akciója végén a harmadik gólját is megszerezte, amivel végleg eldöntötte a mérkőzést. Az utolsó percekben Miovszki még szépíthetett volna, de fejese elkerülte a kaput, a túloldalon pedig a korábbi MTK-csatár, Lencse László lőtt lesről a kapuba.

Idénybeli harmadik győzelmével a Gyirmót pontszámban beérte, helyezésben pedig meg is előzte az MTK-t. A közvetítésben az M4-en hallatszott, hogy a szurkolók a meccs végén nyomdafestéket nem tűrő stílusban szidták a csapatot és az edzőt - lehet, hogy a második edző is megbukik az MTK-nál.