Bronzérem
6

Az utolsó pillanatokban szerzett góllal nyert a Ferencváros

Horizontal
Ferencvaros' Albanian forward Myrto Uzuni (C-R) celebrates with his team mates after scoring the equalising goal 1:1 during the UEFA Europa League Group G football match between Ferencvaros and Real Betis in Budapest, Hungary, on September 30, 2021. (Photo by Attila KISBENEDEK / AFP)
A 17. forduló nyitómeccsén a bajnoki címvédő, a Debrecen elleni vereség után edzőváltáson átesett Ferencváros a Budapest Honvéd csapatát fogadta az NB I-ben és a hosszabbításban szerzett góllal nyert 1-0-ra.

A Ferencváros Peter Stöger menesztése után a Budapest Honvéd csapatát fogadta az NB I-ben. A zöld-fehéreket az eddigi másodedző, Máté Csaba vezette a fővárosi rangadón. Mát Csaba kicsit átalakította a védelmet, végül a

Dibusz – S. Mmaee, Blazic, Kovacevic, Dvali – Zubkov, Vécsei, Loncar Uzuni – Tokmac, R. Mmaee összeállításban kezdett.

A Ferencváros a Debrecen elleni egy héttel ezelőtti vereség után próbált javítnia, de az igazi átütő erő hiányzott a hazai csapatból is. A 4. percben Uzuni lépett ki, majd a kapu előtt keresztbe lőtte a labdát, ami után a védők tudtak tisztázni. A 14. percben Zubkov beadása után is ugyanaz lett a végeredmény

Sokáig nem alakult ki újabb helyzet, mindkét oldalon szabadrúgások után alakultak ki kisebb lehetőségek, de nagyon akadozott, tördelt volt a játék.

Az első félidő hajrájában a Honvéd szerezhetett volna vezetést. Előbb Lukic lövését védte bravúrral Dibusz a bal alsó elől, majd a megítélt szögletet követően Baráth Botond csúsztatott kevéssel a kapu mellé.

A második félidő elején Dvali került helyzetbe, de Loncar beadása után Szappanos kapuja fölé fejelt, majd Nono szabadrúgása kerülte el Dibusz kapuját.

A 69. percben a Ferencváros is szabadrúgáshoz jutott, Tokmac lövése után Szappanos tudta kiütni a labdát.

A 77. percben Pantelicet borították fel a tizenhatoson belül, ami után tizenegyest ítélt a játékvezető, de hosszú percekig dolgozott a videobíró, míg kiderült, les előzte meg a helyzetet, így nem lőhetett tizenegyest a Honvéd.

A 92. percben jött a meccs csattanója és az egyetlen találata. A csereként beállt Szánthó harcolt meg egy labdáért a tizenhatoson belül, ami után középre tálalt Uzuni elé, kihagyhatatlan helyzetbe hozva ezzel az albán játékost, aki Szappanos kivetődése után gyakorlatilag az üres kapuba passzolthatott.

Ez a gól végül győztesnek bizonyult. Nem ez volt a szezon legmeggyőzőbb Ferencváros-sikere, de megérdemelt volt a győzelem. Az a Kisvárdán múlik, marad-e az élen a zöld-fehér csapat.