A szezon meglepetése: most az utolsótól kapott ki a Liverpool

Horizontal
Liverpool's English midfielder Curtis Jones reacts to their defeat on the pitch after the English Premier League football match between Nottingham Forest and Liverpool at The City Ground in Nottingham, central England, on October 22, 2022. - Nottingham Forest won the game 1-0. (Photo by Lindsey Parnaby / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
Hatalmas meglepetésre az újonc Nottingham Forest hazai pályán 1-0-ra legyőzte a Liverpoolt az angol labdarúgó-bajnokság 13. fordulójának szombat délutáni mérkőzésén.

Az utóbbi hetekben egyre inkább magára találó Liverpool az utolsó helyen álló Nottingham otthonába látogatott. Jürgen Klopp csapata meglehetősen tartalékos összeállításban lépett pályára, ettől függetlenül a vendég együttes hatalmas fölényben kezdett, és már a kilencedik percben megszerezhette volna a vezetést, de Fabio Carvalho bal alsó sarokba tartó lövést Dean Henderson hatalmas bravúrral hárította.

A Liverpool kikapott a Nottinghamtől Forrás: AFP/Lindsey Parnaby

A fordulás után sem változott a játék képe, sőt a Liverpool még inkább fokozta a nyomást, ennek ellenére az 55. percben a hazaiak szereztek vezetést az ex-liverpooli Taiwo Awoniyi révén. A nigériai támadó ezzel az első Nottingham Forest játékos lett, aki az első három hazai Premier League-meccsén gólt szerzett.

Klopp csapata a hajrára is nagy nyomást helyezett ellenfelére, de a kapura nem tudott veszélyt jelenteni, miközben a fegyelmezetten védekező Forest kontratámadásokból számos ziccerig jutott el. A hosszabbítás utolsó perceiben Henderson két hatalmas bravúrt is bemutatott, védéseinek is köszönhetően pedig a Forest nyerte meg a mérkőzést.

A forduló előtt még sereghajtó Nottingham a második győzelmét aratta a szezonban, és ezzel elmozdult a tabella utolsó helyéről. A Pool 11. bajnoki fellépését követően változatlanul a középmezőnyben szerénykedik, és négy-négy győzelem, valamint döntetlen mellett harmadszor szenvedett vereséget, ami eggyel több, mint ahányszor az előző idényben kikapott Klopp csapata.