Két gólt is elvett a videóbíró a Fraditól a Mezőkövesd ellen

Ferencváros, Mezőkövesd
Budapest, 2023. március 3. A mezőkövesdi Cseri Tamás és a ferencvárosi José Marcos Costa Martins (középen, b-j) vitája a labdarúgó OTP Bank Liga 22. fordulójában játszott Ferencvárosi TC - Mezőkövesd Zsóry FC mérkőzésen a Groupama Arénában 2023. március 3-án. MTI/Kovács Tamás
A labdarúgó NB I 22. fordulójában a Ferencváros 1-1-es döntetlent játszott a Mezőkövesd ellen a Groupama Arénában.

A Fradi hatalmas fölényben kezdte a meccset és már a 11. percben vezetést szerzett. Sigér passzolt remekül Traoréhoz, aki okosan pöckölt Piscitelli mellett a kapuba. Három perccel később újra gólt lőtt a zöld-fehérek mali válogatott csatára,

ám Ryan Mmaee lesen tartózkodott és mozgásával zavarta a kövesdiek kapusát, így a videóbíró segítségével elvették a második Fradi-gólt.

A 24. percben aztán váratlanul egyenlített a Mezőkövesd. Filip lövését Dibusz védte, majd Civic rossz felszabadítása után Besirovic kísérletét blokkolta Abena, a lecsorgó labdára viszont Drazic lecsapott és bevetődve közelről a léc alá lőtt.

A kövesdiek egyenlítő gólja után kiegyenlítettebbé vált a játék, majd a hajrában kisebb dulakodás alakult ki a két csapat játékosai között, végül Farkas Ádám játékvezető Wingónak és Lukicnak is sárga lapot adott. A 6 perces hosszabbítás hozott még egy nagy Fradi-helyzetet, de az eredmény már nem változott, maradt az 1-1.

Nagy küzdelmet és két szabályos gólt hozott az első félidő Forrás: MTI/Kovács Tamás

Molnár nagy helyzetével indult a második félidő, de Civic az utolsó pillanatban mentetni tudott. Átvette a játék irányítását a Fradi, de ziccerig nem jutott, a Mezőkövesd zártan védekezett és időnként kontratámadásokkal próbált előre jutni. A 60. percben Dibusznak kellett elképesztő bravúrt bemutatnia, az FTC kapusa remek mozdulattal védte Drazic fejesét.

Többet birtokolta a labdát a Fradi, de nem volt meg a bajnoki címvédő játékában az átütő erő, a beadásokat általában könnyedén lehúzta Piscitelli. A 72. percben Traoré elől mentett nagyot Pillár, utána pedig Zachariassen fejesét védte a vendégek kapusa. Egyre jobban nyomott Sztanyiszlav Csercseszov csapata, a 74. percben Vécsei okos fejesénél kellett mentenie Piscitellinek.

A hajrában egyre bátrabban támadott a Mezőkövesd, de a 87. percben a Fradi szerzett gólt, Zachariassen fejelt a kapuba.

Megint hosszas videóbírós elemzés következett, és ezt a találatot is elvették les miatt.

A folytatásban 7 perces hosszabbítást rendelt el a játékvezető, de újabb gól már nem esett, a Fradi meglepetésre 1-1-es döntetlent játszott Kuttor Attila csapata ellen. A címvédő ettől függetlenül tetemes fölénnyel vezeti a bajnokságot, jelenleg 17 pont az előnye a második Kecskemét előtt.