Az év egyik legdrámaibb meccsét játszotta a Honvéd a Mezőkövesddel

Budapest, 2023. május 21. A vesztes kispesti csapat a labdarúgó OTP Bank Liga 32. fordulójában játszott Budapest Honvéd - Mezőkövesd Zsóry FC mérkőzés után a Bozsik Arénában 2023. május 21-én. A Mezőkövesd 3-2-re nyert. MTI/Kovács Tamás
A labdarúgó OTP Bank Liga 32. fordulójának kiesési rangadóján a Budapest Honvéd 3-2-re kikapott a Mezőkövesdtől a Bozsik Arénában, ezzel a borsodi csapat bebiztosította a bennmaradását az NB I-ben, míg a kispesti együttes az utolsó fordulóban az életben maradásért fog játszani a Puskás Akadémia otthonában.

A vasárnapi Honvéd-Mezőkövesd összecsapás tétjét jelentősen megnövelte, hogy a két csapat mögött a forduló előtt kieső helyen álló MOL Fehérvár 3-0-ra legyőzte a kupagyőztes Zalaegerszeget, így a Honvéd várhatta a 11. kieső helyről a meccset, míg a 9. helyen álló Mezőkövesdnek legalább egy pontot kellett szereznie a bennmaradáshoz, mert bár papíron a Honvéd és a Fehérvár is beérhette volna pontszámban, azonban pontazonosság esetén először a több győzelem számít a összevetésben, amiben Kövesd jobban állt, mint a két riválisa.

A találkozóra rengeteg kispesti szurkoló érkezett, kilátogatott a stadionba a klub korábbi tulajdonosa, George F. Hemingway is, és szurkolót a volt csapatának Marco Rossi is, a magyar válogatott szövetségi kapitánya, aki 2017-ben bajnoki címet nyert a Honvéddal.

A Honvéd-szurkolók remek hangulatot teremtettek a Bozsik Arénában Forrás: MTI/Kovács Tamás

Az első félidőben a Honvéd többet birtokolta a labdát, a Mezőkövesd azonban stabilan védekezett, így a kispesti csapat a mezőnyfölénye ellenére nem tudta megszerezni a vezetést.

A találkozó első helyzetére a 32. percig kellett várni.

A mezőkövesdi Vajda Sándor verte meg a bal szélen Eördögh Andrást, majd középre játszott Stefan Drazichoz, a szerb támadót azonban teljesen feleslegesen buktatta Christian Gomis, Berke Balázs játékvezető pedig azonnal a büntetőpontra mutatott. A labda mögé Drazic állt oda, és a kapu közepébe helyezett a balra vetődő Szappanos Péter helyére (0-1).

A mezőkövesdi Stefan Drazic a 13. gólját lőtt az idei szezonban Forrás: MTI/Kovács Tamás

A bekapott gól után ismét a Honvéd lendült támadásba, az első félidő hosszabbításában pedig egyenlíteni tudott.

Egy bal oldali szabadrúgást Nenad Lukic csúsztatott meg, a szerb támadó fejese a bal kapufán csattant, a kipattanó azonban pont Kerezsi Zalán elé került, a 19 éves játékos pedig közelről az üres kapuba lőtt (1-1).

A második félidőt is a Honvéd kezdte lendületesebben, azonban a 54. percben ismét a Mezőkövesd szerzett vezetést.

A Honvéd belehibázott a labdakihozatalba, Drazic nyert fejpárbajt a tizenegyest összehozó Gomis ellen, a lefejelt labdával pedig Dino Besirovic törhetett kapura, majd 16 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (1-2).

A bekapott gól után a Honvéd próbálkozott, azonban Dean Klafurić együttese nem tudott sebességet váltani, ezáltal helyzetet sem tudott kialakítani a Mezőkövesd kapuja előtt, így a 67. percben a Honvéd-szurkolók rázendítettek a "k*rva gyenge" rigmusra, amit pár perc múlva felváltott a "harcoljatok" csatakiáltás.

Néhány másodperccel később felrobbant a Bozsik Aréna, ugyanis a 71. percben gyönyörű góllal egyenlített a Honvéd.

Egy jobb oldali beadásra a csereként beállt Kocsis Dominik érkezett a hosszú oldalon, majd hét méterről, kapásból lőtt védhetetlen gólt a léc alá (2-2).

Az egyenlítés után a Honvéd ment előre a győzelemért, azonban úgy ahogy az egész meccsen, a Mezőkövesd ismét a semmiből szerzett gólt, és a 80. percben eldöntötte a három pont sorsát. Egy szép támadás végén David Babunski játszott a labdát Besirovichoz, aki átvette, majd 14 méterről védhetetlen gólt lőtt a jobb alsó sarokba (2-3).

A hajrában a kispestiek még mentek előre, de harmadszorra már nem tudtak egyenlíteni, így a Mezőkövesd megnyerte a meccset és matematikailag is bebiztosította a bennmaradását.

A 11. helyen álló Honvédnak pokolian nehéz dolga lesz, ugyanis a 10. Fehérvár a már kiesett Vasas ellen játszik az utolsó fordulóban, a kispesti csapat viszont a bronzéremért küzdő Puskás Akadémia vendége lesz.