MU-gól Bakuban
2015.10.10. 19:25
Reykjavíki döbbenet
2015.10.10. 19:34
87. perc: Van Persie be
Cikkünk folyamatosan frissül
A sokismeretlenes egyenletből szép lassan letisztult a kép: ha a magyar válogatott csoportharmadikként zár, akkor a legjobb - biztos továbbjutást jelentő - helyért folytatott versenyben már csupán Ukrajna vagy Törökország előzheti meg. Ez történt a szombati Eb-selejtezőkön!
19:30
2015. október 10.

18 órakor négy, 20.45-től öt Európa-bajnoki selejtező veszi kezdetét az A, a B és a H csoportban.

19:35

Akár az is előfordulhat, hogy a magyar válogatott csoportharmadikként végez, mégis Európa-bajnoki résztvevő lesz pótselejtező nélkül.

Hogyan lehetséges ez? A csoportok első két helyen végző csapatok mellett a legjobb harmadik is kvalifikációt szerez, ebben az összevetésben jelen pillanatban Magyarország áll a legjobban.

De itt van egy kis számolgatós, szájbarágós agymenés, akit érdekel, böngéssze nyugodtan!

19:40

Az A csoportban akkor van esélye a törököknek, ha megnyeri az utolsó két meccsét, idegenben Csehország és otthon Izland ellen. Ez a két csapat kijutott már az Eb-re, megszakadnia nem kell.

Ezenkívül az kell még a törököknek, hogy a kétpontos Kazahsztán előzze meg a négypontos Lettországot, és akkor 16 ponttal elénk kerülnek.

Az elmélet akár már szombat este megdőlhet, hiszen a törökök Prágában meccselnek.

Az A csoport szombati programja:

19:44

A B csoportban Wales még gondot okozhatna egy esetleges összevetésben, de azért ne vegyünk arra mérget, hogy Bosznia és Andorra ellen kikap, ráadásul Izrael legyőzi Belgiumot és Ciprust. Viccnek is rossz lenne.

A B csoport szombati programja:

19:48

A H csoporttal egyféleképpen járhatunk rosszul. Ha Norvégia otthon kikap Máltától, de az utolsó fordulóban idegenben legyőzi Olaszországot, 19 ponttal végezhet a harmadik helyen, és ebből csak a Málta elleni első meccs 3 pontját kellene levonni.

20:01

Meglepőt húzott Danny Blind, a holland válogatott szövetségi kapitánya, aki három újoncot tett a kezdőbe, de csak a kispadra ültette Robin van Persie-t, a Fenerbahce csatárát az asztanai, Kazahsztán elleni mérkőzésen.

Wesley Sneijder és Robin van Persie Forrás: AFP

Az Arsenal és a Manchester united egykori támadója századszor lehetne válogatott, ha pályára lépne, ezt eddig előtte heten érték el: Edwin van der Sar (130), Wesley Sneijder (118), Frank de Boer (112), Rafael van der Vaart 109). Giovanni van Bronckhorst (106), Dirk Kuyt (104), Phillip Cocu (101).

20:16

Olaszország máris vezet Bakuban, az azeriek elleni gólt a Sampdoria brazil származású csatára, Éder Citadin Martins szerezte.

De előnyben vannak az izlandiak is, a lettek ellen a nantes játékosa Kolbeinn Sigthórsson volt eredményes.

20:25

Alexander Tettey tett arról, hogy ne sokáig reménykedjen Málta: Norvégia a Norwichban légióskodó játékos góljával megszerezte a vezetést.

20:36

Meglepetésre Nazarov révén egyenlített Azerbajdzsán az olaszok ellen. Igaz, ez az utóbbi meccsek ismeretében lehet, nem is csodakategória.

Az azeriek a legutóbbi három meccsen döntetlent értek el, Robert Prosinecki együttese előbb Norvégiában végzett 0-0-ra, majd otthon játszott ugyanilyen eredményt a horvátokkal, végül Máltán ért el 2-2-es eredményt.

20:38

A 33. percben Wijnaldum lapos lövése besurrant a bal alsóba, Hollandia 1-0-ra vezet a kazahok vendégeként.

Izland már 2-0-s előnyben van a lettek ellen, Sigthórsson után Sigurdsson is betalált. A Norvégia-Málta meccs változatlanul 1-0.

20:50

El Shaarawy góljának köszönhetően az olaszok mégis előnnyel mehettek pihenni Bakuban, egyelőre nincsen meglepetés a négy délutáni mérkőzésen.

21:09

Wesley Sneijder villanásával Kazahsztán-Hollandia 0-2, de a lettek is szépítettek a 49. percben Cauna révén (Izland-Lettország 2-1).

Sőt, Norvégia is növelte előnyét Málta ellen Söderlund találatával (2-0).

21:10

21:25

Matteo Darmian, a Manchester United játékosa is betalált, az olaszok immáron 3-1-re vezetnek Azerbajdzsánban.

21:34

Hiába vezetett hazai pályán 2-0-ra az izlandi válogatott, a második félidő közepén a lett Sabala kiegyenlített (2-2).

21:45

És íme, itt a nyolcadik holland válogatott labdarúgó, aki eljutott a bűvös 100. mérkőzésig. A hollandoknál a 87. percben pályára lépett Robin van Persie.

21:57

A négy délutáni Európa-bajnoki selejtező közül egyedül Izlandon történt meglepetés, ahol a lettek 0-2-ről felállva mentettek pontot.

Eredmények, Eb-selejtezők. A csoport:
Izland - Lettország 2-2 (2-0)
gól: Sigthórsson (5.), Sigurdsson (27.), illetve Cauna (49.), Sabala (68.)

Kazahsztán - Hollandia 1-2 (0-1)
gól: Kuat (90+4.), illetve Wijnaldum (33.), Sneijder (50.)

H csoport:
Azerbajdzsán - Olaszország 1-3 (1-2)
gól: Nazarov (31.), illetve Eder (11.), El Shaarawy (43.), Darmian (65.)
piros lap: Hüseynov (88., Azerbajdzsán)

Norvégia-Málta 2-0 (1-0)
gól: Tettey (19.), Söderlund (52.)

21:57

22:13

Norvégiában most egyértelmű: hajrá Bulgária! Amennyiben a bolgárok pontot szereznek a horvátok elleni esti, zágrábi mérkőzésen, úgy a H csoportból Olaszország mellett a skandináv együttes is biztos Eb-résztvevő lesz.

22:31

Nézze meg a kazah-holland összecsapás góljait!

22:48

Az esti program, A csoport:

B csoport:

H csoport:

22:52

A második percben máris vezet a horvát válogatott Bulgária ellen, a 2. percben Perisic olyan gyengéden pöccintett a kapus alatt a hálóba, hogy Usain Bolt a 16-osról indulva lehet, beérte volna a labdát.

22:53

Antonio Conte, az olasz szövetségi kapitány elégedetten nyilatkozott.

Antonio Conte Forrás: AFP/Tofik Babayev
23:16

Vezetnek a belgák Andorrában. A gólt Nainggolan szerezte.

23:21

Egy kapusa maradt a holland válogatottnak, így Danny Blindnek biztosan bővítenie kell majd a keretet a csehek elleni keddi, amszterdami Eb-selejtezőre.

Az asztanai műfüvön előbb a bemelegítés során Jasper Cillessen sérült meg, végül civilben nézte végig a mérkőzést, majd a 81. percben Tim Krul is lent maradt egy felugrás után, így végül Jeroen Zoet (PSV) fejezte be a meccset.

A Telegraaf úgy tudja, Blind kapitány már jelezte is, hogy számít a Feyenoord kapusára, Kenneth Vermeerre az október 13-i összecsapáson.

23:34

Andorrában Kevin de Bruyne is beköszönt, Belgium így 2-0-a vezet már. Csakúgy, mint a horvátok, Zágrábban Rakitic növelte az előnyt a bolgárok ellen (2-0).

23:52

A 2016-os franciaországi labdarúgó Európa-bajnokságra eddig Franciaország (házigazdaként), Anglia, Csehország, Izland, Ausztria, Észak-Írország, Portugália, Spanyolország, Svájc és Olaszország jutott ki.

A jelen állások szerint Belgium és Wales csatlakozhat.

23:57

Wales, Izrael és Ciprus után Belgium sem úszta meg az andorrai oroszlánbarlandban: a kiscsapat megszerezte a negyedik gólját a selejtezősorozatban, ezúttal Ildefons Lima büntetőből volt eredményes. Andorra-Belgium 1-2.

00:11
2015. október 11.

A belga válogatott nagyon zokon vette az andorrai szépítést, Hazard és Depoitre bő tíz perc alatt kétszer is betalált, így már 4-1-re vezet a legutóbbi vb-résztvevő.

Nem lehetnek boldogok Hollandiában sem, mert jelen állás szerint még mindig csoportnegyedik a válogatott, Törökország ugyanis Selcuk Inan tizenegyesével vezet Prágában a csehek ellen (0-1).

A ciprusi Doss Júnior pedig az izraeliek ellen szerzett vezetést a szigetországiaknak (0-1).

00:13

00:20

Bosznia megszerezte a vezetést Djuric góljával Wales ellen. Miután Izrael jelenleg vesztésre áll, a bosnyákok fellépnek a csoport 3. helyére, Wales pedig így is Eb-résztvevő lesz.

Hacsak nem történik még ez-az a meccsek hajráiban.

00:24

Bitton góljával 1-1 az Izrael-Ciprus meccs. De Wales továbbjutását még nem fenyegeti.

Közben a horvátok ismét betaláltak Bulgáriának, Perisic beadását Kalinic lőtte be (3-0).

00:28

Demetriou góljával újra előny a vendégeknél.

00:43

Első vereségét szenvedte el a walesi válogatott a selejtezők során, de így is örülhetett, mert kijutott az Eb-re. csakúgy, mint Belgium.

A csoport:
Csehország - Törökország 0-2 (0-0)
gól: Selcuk Inan (62., büntetőből), Calhanoglu (79.)

B csoport:
Andorra - Belgium 1-4 (0-2)
gól: Ildefons Lima (51., büntetőből), illetve Nainggolan (19.), De Bruyne (42.), Hazard (56., büntetőből), Depoitre (64.)

Bosznia-Hercegovina - Wales 2-0 (0-0)
gól: Djuric (71.), Ibisevic (90.)

Izrael - Ciprus 1-2 (0-0)
gól: Bitton (76.), illetve Dossa Júnior (58.), Demetriou (80.)

H csoport:
Horvátország - Bulgária 3-0 (2-0)
gól: Perisic (2.), Rakitic (42.), Kalinic (81.)
piros lap: Cop (89., Horvátország)

00:50

01:12

01:16

A magyar csapat egyelőre még mindig a legjobb csoportharmadik, de két csoportban is születhetnek olyan eredmények, amelyek miatt ez a helyzet változhat. A részletekről itt olvashat.

2. Horvátország 8 4 3 1 17-5 +12 14
3. Ukrajna 7 4 1 2 11-3 +8 13
4. Svédország 8 3 3 2 11-9 +2 12
5. Írország 7 3 3 1 7-5 +2 12
8. Törökország 7 2 3 2 9-8 +1 9
9. Bosznia-Hercegovina 7 2 2 3 8-10 -2 8