7
Bronzérem
6
Hosszútávú, hegymenetes hátrafutó bajnokságot tartanak vasárnap Svájcban.

A táv 11 kilométeres, sisak viselete ajánlott. Ez az első ilyen verseny a világon.

Túl népes mezőny nem gyűlt össze, összesen tíz svájci és német indul a "lábrükvercrallyn". A hosszútávú (hegy)hátrafutás amúgy része a nemzetközi hátrafutó tornának, amelyen négy ország, 42 versenyzője vesz részt, és amely júniusban kezdődött. Van százméteres hátrasprint, 400 méteres, és 3 kilométeres középtávú hátrafutás.

A sprintet a német Roland Wegner nyerte 15,32 másodperccel, a nőknél a svájci Simone Kühn volt a leggyorsabb 18 másodperces eredménnyel.

Az egész szervezője Rinaldo Inaebnit, aki maga is versenyez.

- Hátrafele futni csaknem kétszer lassúbb, mint előre. Emellett sokan hisznek bolondnak, még a kutyák és macskák szeme is elkerekedik a csodálkozástól, ha meglátnak edzés közben. Sokan éppen azért nem vágnak bele, mert röstellnék szomszédaik előtt a dolgot. - mondta.

A háthátrányok között azt már meg sem említette, hogy fej-fej melletti hajrá esetén mell- helyett, legfeljebb púpbedobással lehet győzni.