Ezüstérem
7
Bronzérem
6
Az OTP Bank Liga 11. fordulójában a Ferencváros kétgólos hátrányból felállva nyert az újonc Balmazújváros otthonában (2-3), a Videoton ugyancsak hátrányban volt Debrecenben a Diósgyőr ellen, de ugyancsak 3-2-re nyert, az Újpest-Debrecen rangadón nem bírtak egymással a felek (1-1), míg a Puskás Akadémia meglepetésre hazai pályán szenvedett vereséget (1-2) a Paks ellen szombaton.

Balmazújváros-Ferencvárosi TC 2-3

A Ferencváros kétgólos hátrányból fordítva nyert 3-2-re a sereghajtó Balmazújváros otthonában. Thomas Doll legénysége sorozatban a negyedik bajnoki mérkőzésén győzött.

Meglepetésre már a tizedik percben vezetéshez jutott a hazai csapat,

s újabb tíz elteltével kis híján megduplázta előnyét, de előbb Dibusz, aztán a kapufa megmentette a zöld-fehéreket. A félidő közepén újra a válogatott hálóőrnek mondhatott köszönetet a fővárosi védelem,

de néhány perccel később már ő is tehetetlennek bizonyult. A Ferencváros öt perccel a szünet előtt alakította ki első nagy helyzetét, ezt Lovrencsics Gergő értékesítette is.

FTC, Fradi, Ferencváros, Balmazújváros Forrás: fradi.hu

A második félidő vendég helyzetekkel és Pogacsics-bravúrokkal kezdődött, a hazaiak kapusa azonban nem sokkal később a szünetben pályára lépő

Paintsil csodálatos lövését már nem háríthatta.

A ghánai futballista negyedik bajnoki találkozóján harmadszor volt eredményes. A Ferencváros új szerzeménye nyerőembernek bizonyult,

a 77. percben ugyanis büntetőt harcolt ki, melyet, a góllövőlistát immár 12 találattal vezető Varga értékesített, ezzel eldöntötte a három pont sorsát.

Diósgyőri VTK-Videoton 2-3

A listavezető Videoton fordulatos mérkőzésen, a hajrában szerzett góllal 3-2-re verte a Diósgyőrt Debrecenben.

A székesfehérváriak ezzel két nyeretlen meccs után győztek ismét, a DVTK viszont immár sorozatban négy összecsapáson nem tudott pontot szerezni.

Diósgyőr-Videoton 2017.09.30. Fotó: Polyák Attila - Origo

Az első játékrészben egyértelműen a pályaválasztó diósgyőriek akarata érvényesült. Bódog Tamás együttese agresszív játékával meglepte az éllovast, s

Ugrai góljával 1-0-s előnnyel ment a pihenőre.

A fordulás után más felfogásban futott ki a vendégcsapat a pályára, átvette a játék irányítását,

s korán megszerezte az egyenlítő találatot, sőt a játékrész közepére fordított. A folytatásra a DVTK nem esett össze, hét perc múlva egyenlített, ám az utolsó szó a hajrában komoly energiákat mozgósító Videotoné lett, mely Pátkai találatával megszerezte a győzelmet,

Haladás-Mezőkövesd 2-2

A Haladás 2-2-es döntetlent játszott a második félidőben tíz emberrel küzdő, vendég Mezőkövesddel szombaton Sopronban. A tabellán 10. Haladás és 11. Mezőkövesd találkozóján a Sopronban játszó hazaiak

Williams szemfüles góljával hamar megszerezték a vezetést.

Ennek azért is örülhettek a szombathelyi szurkolók, mert csapatuk a jelenlegi idényben csak akkor nyert bajnokit, ha az ausztrál légiós betalált a kapuba. Az első félórában Tujvel bravúrjainak köszönhetően nem nőtt a különbség, mígnem a borsodiak egyik szórványos ellentámadásából

Iszlai egyenlített közelről, aki kilenc év után éppen a Haladástól érkezett nemrég Mezőkövesdre.

A második félidő elején

Szeles második sárga lapja miatt tíz emberre fogyatkoztak a vendégek, s a házigazdák mezőnyfölényét Polgár váltotta gólra egy jól eltalált lövéssel.

A Mezőkövesd a 71. percben újra egyenlíthetett volna, de Iszlai büntetőjét Király kiütötte. Tíz perccel később már ő is tehetetlen volt,

Koszta közelről a léc alá bombázott, így a második félidőben bátran támadó borsodiak megérdemelten hoztak el egy pontot.

A Haladás április óta nem tudott nyerni hazai pályán kétszer egymás után, míg a Mezőkövesd sorozatban kilencedik bajnoki találkozóján maradt nyeretlen.

Puskás Akadémia-Paks 1-2

A vendég Paks 2-1-re legyőzte a Puskás Akadémiát szombaton a felcsúti Pancho Arénában. Az első félidő első fele mezőnyjátékkal telt, helyzetek egyik kapu előtt sem adódtak. A Paks a játékrész közepén közel állt a gólszerzéshez, ám Papp jól helyezett fejesét Hegedüs bravúrral kiöklözte. A folytatásban a vendégek játszottak fölényben, helyzeteikből azonban nem lett gól,

bár egy elmaradt büntetőt számon kérhetnek a játékvezetőn.

Pintér Attila, a Puskás vezetőedzője a szünetben kettős cserével próbálta felrázni sok hibával játszó együttesét, de ez nem sok változást hozott a játékban.

A Paks továbbra is jobban futballozott, és Simon fejesével, majd Bertus szabadrúgásgóljával kétgólos előnyre tett szert. A hazaiak hátrányba kerülve felpörögtek, és Knezevic büntetőjével szépítettek.

A felcsútiak elkeseredetten küzdöttek az egyenlítésért, de nem sikerült újabb gólt elérniük. Győzelmével a Paks megelőzte a tabellán a Puskás Akadémiát.

Újpest-Debreceni VSC 1-1

Az Újpest otthon 1-1-es döntetlent játszott a Debrecennel. Az Újpest ötödször végzett döntetlenre a bajnoki szezonban, míg az idényt visszafogottan - három vereséggel és két döntetlennel - kezdő

Debrecennek megszakadt ötmeccses győzelmi sorozata.

A debreceni Varga Kevin (b) és az újpesti Nwobodo Obinna a labdarúgó OTP Bank Liga 11. fordulójában játszott Újpest FC-Debreceni VSC mérkőzésen a budapesti Szusza Ferenc Stadionban 2017. szeptember 30-án Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt

Az első félidő közepén Pávkovics Bence révén az újpestiek kerültek előnybe, a vendégek Takács Tamás góljával még a szünet előtt egyenlítettek.

A második játékrész kevesebb izgalmat és gólhelyzetet tartogatott, mindkét csapat a biztonságra helyezte a hangsúlyt. Az Újpest némi mezőnyfölényben játszott, a Debrecen a kontráiban bízott, de egyik sem vezetett eredményre.