2016.02.25. 23:35
Az Anderlechttel vált teljessé a mezőny
2016.02.25. 23:43
Cikkünk folyamatosan frissül
Szerdán a Braga lett az első csapat, amely bejutott a legjobb 16 közé az Európa Ligában, ma további tizenöt meccsel folytatódik az egyenes kieséses szakasz. Kevés az esélye, hogy magyar játékost lássunk a pályán, de olyan párharcok visszavágói jönnek, mint a Tottenham-Fiorentina, a Porto-Dortmund, a Lazio-Galatasaray és a ManUnited-Midtjylland. Kövesse velünk élőben!

Mindent egy helyen az Eb-ről

18:05
2016. február 25.

15 mérkőzést rendeznek ma az Európa Ligában. Sajnos arra nincs sok esély, hogy magyar játékost lássunk a pályán, de jó meccseket biztosan elkaphatunk, ha már egyszer hét meccset is élőben nézhetünk

18:06

A Braga 2-2-t játszott Vanczák Vili Sionjával, de mivel Svájcban 2-1-re nyert a portugál csapat, így 4-3-as összesítéssel ők jutottak tovább.

18:07

Az Olympiakosz és az Anderlecht ultrái verekedtek össze, többen kórházba kerültek. Bővebben kapcsolódó cikkünkben olvashat.

18:13

Illetve valószínűleg nem tér vissza, hiszen Dmitrij Taraszov eltiltást kapott, amiért a Fenerbahce otthonában lejátszott meccsen egy putyinos pólóval hergelte a törököket. Hogy ez miért volt nagy suttyóság a Lokomotiv játékosától, hogyan reagálta a törökök és mi lett a büntetése, azt itt elolvashatja.

Taraszov persze nincs ott a döntőben a játéknap első meccsén, ahol a Lokomotív Moszkva megkísérli 0-2-ről megfordítani a párharcot a játéknap első meccsén.

Taraszov és a Legudvariasabb elnök Forrás: AFP
18:20

Nem biztos, hogy jól látta a partjelző, pedig kárpázatosan rusnya a Lokomotív meze. Mindenesetre nem adták meg, marad a 0-0, összesítésben 2-0-ra vezet a Fener.

Egy kicsit talán tényleg előrébb volt a passz pillanatában Forrás: Origo
18:34

Nem a török-orosz feszültség okozta, hiszen egy szerb védő és egy portugál szélső akadtak össze, miután 15 másodpercen át tangóztak egymással a labda körül. A meccs egyébként nem különösebben izgalmas, támadgat a Lokomotív, de a Fener kontráiban is van élet. Ha gólt lőnének az oroszok, akár érdekes is lehetne.

18:46

Vezet a Lokomotív!

Fabiano először rosszul rúgta ki a labdát, majd egy életerős, de középre érkező lövést paskolt maga elé a Fener kapusa. Szamodev köszönte szépen, és öt méterről bepasszolta.

Összesítésben 2-1-re vezet a Fener, de jó kis második félidő vár ránk, ha minden igaz.

19:27

Hatalmas helyzetet hagytak ki, és egyébként is sokkal jobban játszanak, mint a Fener. Egy gólra a hosszabbításról a Lokomotív Moszkva.

19:41

Ez eldőlt

Mehmet Topal gólja nem volt benne a meccsben, de ettől még a Fener továbbjut vele a legjobb 16 közé, hiszen összesítésben 1-3-ra áll a párharc, hat perc alatt hármat kellene lőnie a Lokomotívnak, de szerintünk nem fog.

19:49

A Lokomotív izgalmassá tudta tenni a visszavágót, de végül a törökök megérdemelten jutottak a legjobb 16 közé. Maradjanak velünk, 10 perc múlva kezdődik a meccsdömping második szakasza, a 19h-s meccsek.

19:59

Athletic Bilbao-Olympique Marseille (az első meccsen: 1-0), Kuban Krasznodar-Sparta Praha (0-1), Lazio-Galatasaray (1-1), Leverkusen-Sporting (1-0), Liverpool-Augsburg (0-0), Rapid Wien-Valencia (0-6), Schalke-Sahtar Donyeck (0-0). Kövessék velünk!

20:00

sajnos nem Bogdán Ádám, hanem Simon Mignolet.

Bogdán nagyot hibázott a Watford ellen Forrás: Origo
20:07

Hatalmas mázlival, tegyük hozzá: két felugró német védő közül az egyik rálökte a labdára a másikat, aki kézzel ért bele, így jöhetett a büntető, amit James Milner a bal alsó sarokba ágyúzott.

20:32

Chicharito gólpasszából Karim Bellarabi talált be, így összesítésben már 2-0-ra vezet a Leverkusen.

20:34

Megmondjuk: meglepetésre. 1-0-ra vezetnek a Schalke otthonában, és mivel az első meccsen 0-0-ra végeztek, a gelsenkirchenieknek most két gól kell a továbbjutáshoz. Az ukránok gólját Marlos szerezte.

Vezet a Sahtar Forrás: AFP/Sergei Supinsky
20:47

Egyenlített a Sporting Leverkusenben, de ennél is fontosabb, hogy a Marseille ledolgozta hazai pályán összeszedett hátrányát, és megszerezte a vezetést Bilbaóban. Batshuyani egy kipattanót ágyúzott vissza a léc alá.

20:52

Szünet van

Ha most lefújnák, a Sparta Praha, a Lazio, a Leverkusen, a Liverpool, a Valencia és a Sahtar Donyeck jutna a 16 közé, a Bilbao-Marseille meccsen pedig hosszabbításnak kellene következnie.

21:21

A Lazio-Galatasarayon három perc alatt esett három gól, most 2-1-re vezetnek az olaszok az isztambuli 1-1 után, így továbbjutásra állnak. A Valencia idegenben is megcsapja a Rapidot (0-2), és a Sparta Praha is 2-0-ra vezet a Krasznodar otthonában.

21:22

A Sahtar már 2-0-ra vezet a Schalke otthonában, így nagyon közel az ukránokhoz a továbbjutás. A Leverkusen újra vezet a Sporting ellen.

21:31

3-1-re vezetnek a Galata ellen, a Matrit pár perce váltó Miro Klose pofozta be a harmadikat. A Sparta és a Valencia is 3-0-ra vezet idegenben.

21:40

A Sahtar is bevágta a harmadikat, Taison második gólpasszát Kovalenko váltotta gólra. Ez azért meglepetés a javából, hazai pályán ritkán aláznak meg Bundesliga-csapatokat.

21:45

A hajrában a Bilbao kiegyenlített, és összesítésben 2-1-re vezet. A Leverkusen közben eldöntötte, már 3-1-re vezet az idegenben is legyőzött Sporting ellen.

21:55

Athletic Bilbao-Olympique Marseille 1-1 (Továbbjutott a Bilbao), Kuban Krasznodar-Sparta Praha 0-3 (Tj.: Sparta), Lazio-Galatasaray 3-1 (Tj.: Lazio) Leverkusen-Sporting 3-1 (Tj.: Leverkusen) Liverpool-Augsburg 1-0 (Tj.: Liverpool), Rapid Wien-Valencia 0-4 (Tj.: Valencia), Schalke-Sahtar Donyeck 0-3  (Tj.: Sahtar

22:09

Basel-St. Etienne (az első meccsen 2-3), Porto-Borussia Dortmund (0-2), Manchester United-Midjtylland (1-2), Molde-Sevilla (0-3), Napoli-Villarreal (0-1), Olympiakosz-Anderlecht (0-1), Tottenham-Fiorentina (1-1)

22:17

Az esti meccsek között már sok a fajsúlyos párharc, hátrányból kezdi a visszavágóját a Midtjylland ellen a ManUnited, és a Villarreal ellen a Napoli, de ígéretes a Tottenham-Fiorentina is. Az Olyimpiakosz-Anderlecht már reggel elkezdődött Athén utcáin

22:22

Hamsik lőtt kapásból a Villarreal kapujába. Ezzel meccsnull, összesítésben 1-1-re állnak.

22:23

Vezetnek a St. Etienne ellene, így idegenben lőtt góllal nekik jobb a 3-3-as összesített állás. Nem pitiáner szabadrúgás volt, helló!

22:35

Vezet az Old Traffordon is a Midtjylland.

22:35

Az Olympiakosz vezet az Anderlecht, a Tottenham a Fiorentina ellen, és Portóban került előnybe a Dortmund.

22:41

De még mindig kiesésre áll

22:58

Basel-St.Etienne 1-0, FC Porto-Borussia Dortmund 0-1, Manchester United-Midjtylland 1-1,  Molde-Sevilla 1-0, Napoli-Villarreal 1-0, Olympiakosz-Anderlecht 1-0, Tottenham-Fiorentina 1-0

Tegyük hozzá, Juan Mata büntetőt hibázott a félidő hajrájában, így a United továbbra is kiesésre áll.

23:17

10 perce megy a második félidő, és sehol semmi.

Ha most fújnák le a meccseket, a Basel, a Borussia Dortmund, a Midtjylland, a Sevilla és a Tottenham jutna tovább, az Olympiakosz-Anderlecht és a Napoli Villarreal meccseken hosszabbításra állnak a csapatok.

23:21

Egy szerencsés góllal (egy lecsúszott beadással) egyenlített Nápolyban a Villarreal, az olaszoknak most már két gólt kellene lőniük, a sima győzelmet a hajukra kenhetnék.

23:24

A Lazio ugyan továbbjutott, de a Napoli bajban van hazai pályán, és közben a Tottenham is bevágta a másodikat a Fiorentinának. Mindkét olasznak két gólt kellene lőnie a hátralevő félórában.

23:32

Rashford a hős, Mata gólpasszából talált be, de még így is csak hosszabbításra áll Louis van Gaal csapata.

23:41

Rashford-dupla, 3-1 a Unitednek. Már csak az Olympiakosz-Anderlect áll hosszabbításra.

23:43

Már 3-0-ra vezet a Tottenham, ezzel könnyen lehet, hogy a következő európai kupakörben a Lazio lesz az egyetlen olasz csapat.

23:48

A meccs továbbra is 1-0-ra áll, amivel a Basel kiejti a St. Etienne-t.

23:53

Herrera büntetőből, majd Depay is betalált, és a végére egészen magabiztosnak tűnik a továbbjutása. (összesítésben 6-3)

23:54

Az idegnben lőtt góllal továbbjutásra álló Basel a 90. percben kapott egy gólt, amivel viszont már a St. Etienne állt jobban összesítésben. A hazaiak azonban a 92. percben még egyet csavartak a történeten.

23:59

Basel-St.Etienne 2-1 (Tj: Basel 4-4), Porto-Borussia Dortmund 0-1 (Tj.: Dortmund), Manchester United-Midtjylland 5-1 (Tj: ManUnited), Molde-Sevilla 1-0 (Tj.: Sevilla), Napoli-Villarreal 1-1 (Tj.: Villarreal), Tottenham-Fiorentina 3-0 (Tj.: Tottenham)

Az Olympiakosz-Anderlecht (1-0) is véget ért, de itt hosszabbítás következik.  A korábbi meccsek eredményét itt találja.

00:04
2016. február 26.

Fenerbahce, Sahtar Donyeck, Athletic Bilbao, Liverpool, Sparta Praha, Lazio, Leverkusen, Valencia, Braga, Basel, Borussia Dortmund, Manchester United, Sevilla, Villarreal, Tottenham.

Ez 15, a 16. vagy az Olympiakosz vagy az Anderlecht lesz. Most kezdődik a hosszabbítás Athénban.

00:26

Athénban betalált az Anderlecht, tehát büntetők már nem lesznek. Vagy rúg kettőt az Olympiakosz, vagy továbbjutnak a belgák.

00:35

Már vezet a Anderlecht! Acheampong a hosszabbítás mindkét félidejében betalál, és ezzel már a belgák vezetnek Athénban. Nagyon úgy fest, kettős győzelemmel jutnak a nyolcaddöntőbe, de hogy bejutnak, az már szinte biztos.

00:43

Hosszabbítás után 2-1-re nyertek Athénban az Olympiakosz ellen, a belgák lettek a 16. csapat az Európa Liga legjobb nyolc csapata között. A többi továbbjutó és a játéknap eredményei itt találhatók

Köszönjük a figyelmet, ezennel zárjuk maratoni közvetítésünket. Szép álmokat!