Vámos kihagyta az ötméterest, mégis gól lett
Fatovic menjél már haza...
2024.08.09. 18:03
Vogel újabb bravúrja
2024.08.09. 18:05
15. perc: Egy góllal vezetnek a horvátok
2024.08.09. 18:16
18. perc: Megint 2-vel vezetnek a horvátok
2024.08.09. 18:23
22. perc: Jansik lő csodás gólt!
2024.08.09. 18:35
És ha már megkaptuk, végre be is lőttük!
2024.08.09. 18:36
Nem sikerült kihasználni az előnyt, de majd most!
2024.08.09. 18:40
Kimaradt az előny, cserébe kaptak egyet a horvátok is
2024.08.09. 18:42
32. perc: Kapufára lövik, de övék a kipattanó
2024.08.09. 18:43
Kikaptunk 9-8-ra, maradt a bronzmeccs...
2024.08.09. 18:45
Sok volt a három kihagyott ötméteres
2024.08.09. 18:56
Cikkünk folyamatosan frissül
A magyar férfi vízilabda-válogatottat egyetlen lépés választotta el az olimpiai döntőtől, az viszont rendkívül nehéznek ígérkezett. Az aranycsatáért ugyanis a regnáló világbajnokot, Horvátországot kellett volna legyőzni, de déli szomszédunk ezúttal egy góllal jobb volt.

Óriási lehetőség előtt állt a magyar férfi vízilabda-válogatott, hiszen 2008 után újra döntőbe jutásért játszott a csapat. Csakhogy az ellenfél, a regnáló világbajnok Horvátország is erre készült, és végül ők nyertek 9-8-ra. A győztes Szerbiával játszik az aranyért, míg mi az Egysült Államokkal a bronzéremért.

18:39
2024. augusztus 9.

Férfi pólósaink 2008 után jutottak döntőbe, márpedig az utolsó négy alkalommal (1976, 2000, 2004, 2008), ha bejutottak a fináléba meg is nyerték!

18:41

De csak óvatosan, nehogy elkiabáljuk... A döntőben a 2004-es athéni finálé ismétlődhet meg, miután a szerbek nagyon simán, 10-6-ra nyerték az USA elleni elődöntőt.

19:15

A magyar válogatott utoljára 2008-ban jutott dőntőbe - amit meg is nyert - azóta viszont csak várunk egy ilyen sikerre. Hát most megkaptuk. Elődöntőt utoljára 3 éve, Tokióban játszott a csapat, akkor kikaptunk a görögöktől, aki most az 5-8. helyért játszanak.

19:18

A két csapat a 76. egymás elleni meccsére készül, pedig horvát válogatott csak 1991 óta létezik. A mérleg nekünk kedvező, hiszen 48 magyar győzelemre 6 döntetlen mellett csupán 22 horvát győzelem jut.

19:38

Nálunk Jansik Szilárd, a horvátoknál a kapus, Marko Bijac tartja az utolsó beszédet.

19:39

A ráúszás utáni első támadásból a londoni olimpiai bajnok csapatból visszahívott Marko Jokovic lő hatalmas bombagólt.

19:40

És ki más, mint Jansik, aki a szépen kijátszott fór végén Fatovic mellől húzza be a labdát Bijac kapujába.

19:42

Jansik kiállítása után szépen lehalásztunk egy centerbejátszást, majd Vámos Márton lőtt egy remek gólt a túloldalon, 2-1 ide!

19:43

Ismét egy kiváló labdaszerzés, egy megúszás, egy horvát kiállítás, egy nagyszerű passz balra és Fekete Gergő megszerzi a 10. gólját a tornán, 3-1 ide!

19:46

Az 5. percben Fatovic használ ki balról egy emberelőnyt, ezzel 3-2 a javunkra.

19:47

Hogy pontosan mire, az nem világos, de hagyhatnának bennünket támadni is.

19:49

A sok oda-vissza úszás végén Hárai Balázs maradt le az emberéről, kár, hogy az embere pont Fatovic volt, aki megint bevágta balról, ezzel pedig 3-3.

19:51

Tudtuk, hogy nem az eleső negyedben fogjuk megnyerni a meccset (hanem az utolsóban...).

19:53

Jó védekezés, szép magyar blokk, támadhatunk a vezetésért.

19:55

A támadóidő lejárta előtt 1 másodperccel szúrta kapura, Bijac beleért a labda pedig kiszédült a kapufa mellett.

19:56

Kiharcoltuk az ötméterest, amit Vámos Márton kihagyott, a kipattanót viszont két méterről kegyetlenül beverte. 4-3 a javunkra!

19:59

Egy horvát előnyben két óriásit véd a magyar kapus, a túloldalon viszont mi sem tudjuk kihasználni, sőt Hárait még ki is állítják a visszaúszás során.

20:01

Vogel Soma most nem tudta védeni Fatovic büntetőjét, ami valami rejtélyes okból ítéltek meg Fekete Gergő ellen.

20:02

A magyar klasszis előnyben lóbált, lóbált, mindenki várta a bombát, Bijac is, Dumi meg varázscsuklóval szépen beejtette a bal sarokba, 5-4 ide.

20:03

Loren Fatovic nagy formában van, már a 4. gólját lövi, ezzel megint egyenlő, 5-5 a második negyed 5. percében.

20:05

Egy megúszás során kicsit lemaradtunk a horvát játékosról, de a kapuban ott volt Vogel, és kivédte a ziccert.

20:06

Marko Zuvela lőtt hatalmas gólt, miközben a medence partján Ivica Tucak folyamatos reklamálását unják meg a bírók, és adnak neki egy sárgát.

20:08

A második negyed utolsó percében Jansikot küldik (már másodszor), a horvát mester meg úgy gondolja, időt kér a kétgólos előny megszerzésének reményében.

20:09

Ki más zárná góllal az emberelőnyt, ha nem Fatovic, így a félidőben 7-5-re vezetnek a horvátok.

20:13

Manhercz nyerte a ráúszást a 3. negyed elején, de Vámos távoli lövése mellé ment.

20:16

Vogel védésének nagyon örültünk, Bijac két bravúrjának már nem annyira, főleg nem magyar előnyben, de aztán ismét hozzánk kerül a labda, ezt az előnyt pedig már szépen végigjátsszuk, és a végén Angyal be is lövi a hatodik magyar gólt, de még mindig 7-6 a horvátok javára.

20:18

Most Bukic lőtt gólt Fatovic helyéről, nem szeretnénk idézni Vogel Soma szavait, de ettől még 8-6 oda.

20:20

Fatovicot küldik ki a kötélketrecbe, a magyar kapitány pedig rögtön időt is kér.

20:22

Fekete Gergő harcolta ki, Manhercz lövi.

20:23

A magyar klasszis - hihetetlen, de - mellé lövi a büntetőt.

20:24

Megint eggyel közelebb, a csapatkapitány, Jansik Szilárd lő egy szép kapásgólt, 8-7 a javukra.

20:24

Megint kapásoldalról, ezúttal Bukic lövi be roppant magabiztosan.

20:26

Ezt most Hárai Balázs harcolta ki, csak lőjük be. De Vámos sem tudja belőni...

20:27

2-2 lett a harmadik negyed, 9-7-re vezetnek a horvátok az utolsó 8 perc előtt. Még semmi nincs veszve!

20:32

A horvátok szerint Jansik korábban indult, ezért ők nem indultak el, miközben a mieink lesprintelték a távot, de így sem lesz a horvátoké a labda, mert Fekete lesprinteli Bukicot. Csak éppen elrontjuk az első negyedet, viszont egy páros kiállítással Zalánki kipontozza Fatovicot.

20:33

Gyerünk a mínusz 1-ért! Erre kontrát fújnak a bírók...

20:35

Nagy Ádám center lövését blokkolta Zuvela, de a túloldalon is jó volt a blokk, így nem kaptunk gólt, viszont megint jön egy emberelőny.

20:36

Ezúttal Nagy Ádám talált a horvát kupba, már csak egy gól a hátrányunk, 9-8, amikor 4 és fél perc van hátra.

20:40

A túloldalon viszont oldalhálót lőnek a horvát, majd kapunk egy labda nélküli fórt, Varga Zsolt pedig rögtön időt is kért.

20:42

Varga Dénes, bocs, Dumi, gyenge lövését fogta Bijac, és a  visszaúszásnál még ki is állították a magyar lövőt.

20:43

És képesek kiállítani Angyalt... vicc...

20:45

Nem voltunk sajnos jobbak, sőt nem is igazán játszottunk jól, de majd vasárnap az USA elleni bronzmeccsen jól fogunk játszani. Eggyel kaptunk ki a világbajnoktól, nem dőlt össze a világ, de ez a döntő most a 8-9-es vereség ellenére is messze volt.

20:56

Senkinek nem varrjuk a nyakába persze a vereséget, de hagytuk, hogy Bijac megbabonázza a világklasszis lövőinket.