Ezüstérem
7
Bronzérem
6
Tíz győzelem után megszakadt a Bayern München rekordot jelentő sorozata a Bundesligában.

Az öt nagy európai bajnokságban eddig csak a Tottenham volt képes tizenegy győzelemmel rajtolni, az 1961-62-es szezonban, ezt próbálta most lemásolni a Franfurt ellen Bayern, amely a hét közben 3-1-re nyert a Wolfsburg ellen a német kupában. A Bayern sokáig semmit nem mutatott, majd a 29. percben közel került a gólhoz, de Robben beadása után Javi Martinez mellé fejelt.

Lewandowski most csak lesgólt szerzett

A félidőben 0-0-ra álltak a csapatok, de az nem sok jót ígért a Frankfurtnak, hogy a Bayern eddig a tíz korábbi bajnokiján huszonnégy gólt szerzett a második félidőben. Douglas Costa lövésénél nem sok hiányzott a bajor gólhoz, majd életjelet adott a Frankfurt, és előbb Boateng, majd Neuer mentette meg a Bayernt.

A Bayern-játékosok testbeszédje elárulja, ez most nem sikerült Forrás: AFP

A hajrában a góllövőlistát 13 találatával a dortmundi Aubameyanggal holtversenyben vezető Lewandowski lehetett volna a hős, de előbb elrontott egy olyan helyzetet, amit általában bever, majd szerzett ugyan egy gólt, de lesről, így maradt a 0-0. Amit azt jelenti, hogy a Dortmund öt pontra faraghatja a hátrányát, ha győzni tud Brémában.