Ezüstérem
7
Bronzérem
6
A forduló előtt a tabella harmadik helyén álló Kisvárda hazai pályán ugyan negyedóra elteltével már 2-0-ra vezetett a vendég Paks ellen, végül mégis be kellett érniük egy ponttal a hat gólt hozó fordulatos találkozón a labdarúgó NB I 21. fordulójának szombati első mérkőzésén.

A listavezető Ferencváros mögött mindössze két ponttal lemaradva a harmadik helyen álló Kisvárda már a 3. percben megszerezte a vezetést, miután Mesanovic igencsak gyenge, 14 méterről megküldött lövését bevédte a paksiak kapusa, Rácz Gergő. Hatalmas potyagól volt.

A 11. percben ismét szerencséjük volt a hazaiaknak, ezúttal Melnik lőtt 16 méterről, a labda megpattant Tamás Olivér lábán, ezúttal pedig már tehetetlen volt Rácz (2-0).

A 18. percben Bumba remek beadása után Camaj hibázott ziccerben, majd egy perccel később megérkezett az első paksi helyzet is: a védőit elképesztő fizikumával lerázó Ádám Martin lövését kellett védenie Dombónak. A 32. percben a leshatárról kiugró Camaj lőtt a bal alsó sarokban, a videobíró hosszas vizsgálat után azonban úgy látta, hogy centikkel ugyan, de a várdai támadó előrébb volt, amikor a gólpasszt kapta, mint a vendég védők, így nem lett 3-0.

Cserék

A félidő utolsó perceire aztán magára talált a Paks! Előbb az Ádám Martin elleni szabálytalanság után beívelt labdából Papp Kristóf szépített közelről (2-1), majd már az ötperces ráadás utolsó percében büntetőhöz jutottak a vendégek. Az eddigi 20 forduló során 20 gólt szerző Ádám Martin gyatra lövését ugyan Dombó szögletre ütötte,

azonban Balogh Balázs sarokrúgása után Papp ismét csak két méterről kiegyenlített (2-2).

Két perccel azután, hogy nyolc méterről eltalálta a felső lécet... A tolnai zöld-fehérek így továbbra is elmondhatják magukról, hogy egyetlen csapatként az NB I-ben minden fordulóban tudtak gólt szerezni.

A második félidőre mindkét edző cserélt, hazai oldalon Petelu helyére Hej Viktor érkezett, míg Bognár György átszervezte a csapatát, hogy a védő Osváth helyett Böde Dánielt is felküldhesse a támadósorba. A korábbi válogatott csatár előtt szinte azonnal adódott is egy lehetőség, és lényegesen kiegyenlítettebb lett a mérkőzés, sőt a Paks volt inkább kezdeményezőbb és veszélyesebb.

Komoly gólhelyzetet egyik csapat sem tudott kialakítani egészen a 71. percig, akkor azonban Ádám Martin simán lerázta magáról Hej Viktort, tökéletesen tekert a kapu elé, Böde pedig a hazai kapus mozgásával ellentétes irányba, a jobb alsó sarokba fejelte a labdát, amivel 0-2-ről fordított a Paks (2-3).

Nem sokáig tartott ki azonban a paksi előny, mert a 75. percben Melnik indította remekül Asanit, a támadó pedig lefutva védőjét nyolc méterről Rácz lábai között a kapuba gurított (3-3). Percekkel később Rácz jóvá tette az első gól előtti hibáját, amikor Navratil a bal felső sarokba tartó közeli fejesét hatalmas bravúrral ütötte szögletre.

Az utolsó tíz perc ismét inkább a hazai lehetőségekről szólt, a 85. percben például Karabeljov hibázott ziccerben Navratil középre adása után. A ráadásban már nem volt újabb helyzet, így fordulatos, hatgólos meccs végén döntetlen született a forduló rangadóján.