2016.11.26. 20:29
Búcsú
2016.11.26. 20:36
Cikkünk folyamatosan frissül
Az eltiltott Thomas Doll edző nélkül is nyert a Fradi az NB I 17. fordulójában, a listavezető Vasas viszont kikapott 2-1-re Kispesten. A Bundesligában Huszti Szabolcs gól lőtt és gólpasszt adott a Dortmund ellen 2-1-re megnyert meccsen, és ezzel már harmadik a Frankfurt. A Real Madrid és a Bayern München is 2-1-re nyert, de mindkettő nagy szerencsével.
16:10
2016. november 26.

Köszöntjük olvasóinkat az Origo focidélutánján, bemelegítésképp íme az NB I mai programja:

15.30: Haladás-Debrecen, Újpest-Mezőkövesd, Ferencváros-Gyirmót, Honvéd-Vasas, Diósgyőr-Paks

18.00: Videoton-MTK

16:12

16.00: Hull City-West Bromwich, Leicester-Middlesbrough, Liverpool-Sunderland, Swansea-Crystal Palace

18.30: Chelsea-Tottenham

16:13

Olaszországban két meccs lesz, 18-tól a Torino a Chievót fogadja, 20.45-től pedig az Empoli a Milant.

16:21

Egy spanyol meccsnek már vége: a Málaga őrült izgalmak közepette nyert 4-3-ra a Deportivo ellen. A Depor vezetett, a Málaga 3-1-re fordított, majd a vendégek feljöttek döntetlenre. És jött a csattanó, a 92. percben Gonzalo Castro adott egy gólpasszt Javi Ontiverosnak. A Depor továbbra is éppen a kiesőzóna fölött vesztegel a táblázaton.

16:29

Guardioláék a Burnley otthonában már a 14. percben hátrányba kerültek, de Sergio Agüero két góljával fordítottak, és nyertek (1-2). A ManCity ezzel megelőzte a Chelsea-t a tabella élén, Hazard-ék 18.30-tól a Tottenham ellen rangadóznak.

16:35

Elkezdődtek a Bundesliga-meccsek is, a 15.30-as adag: Mönchengladbach-Hoffenheim, Köln-Augsburg, Hamburg-Werder Bremen, Ingolstadt-Wolfsburg és Frankfurt-Borussia Dortmund. 18.30-tól.

Huszti Szabolcs (Frankfurt) kezdő a Dortmund ellen, amely legutóbb legyőzte a Bayern Münchent, a hétközi BL-meccsen pedig 8-4-re verte a Legiát, amivel BL-történeti gólrekordot döntött.

16:38

Egy Bundesliga-meccsről nem szóltunk még: 18.30-tól Bayern-Bayer rangadó. A bajorok lényegében feladták a hétközi BL-meccsüket ezért a meccsért, mert mióta lecsúsztak az élről, fontosabbá vált számukra a bajnokság. (A BL-ben meg már úgyis továbbjutók voltak.)

16:39

Bundesliga: a 18. Hamburg nagyon gyorsan vezetést szerzett a 16. Werder ellen, Gregoritsch a 3. percben volt eredményes. Ez mindössze a Hamburg 7. bajnoki találata a szezonban.

16:42

Az NB I-ben még egyik meccsen sincs gól, a DVTK-Paks kiesési rangadón a hazaiak támadnak, a Paks csinos zöld-fekete mezzel hívja fel magára a figyelmet.

16:43

Lengyel bajnokság: a 17. forduló nyitómeccsén a Pogon Szczecin a Korona Kielce vendége. Gyurcsó Ádám ott van a Pogon kezdőjében, csapata a 5. percben hátrányba került (0-1). Ma sem lenne rossz egy gól a magyar támadótól. Vagy négy.

16:46

Helyzet

A Diósgyőr kis híján vezetést szerzett: Lipták középre adását Bacsa fejelte veszélyesen, nagyon jó helyzetből, alig mellé.

16:48

Hamburg-Werder Bremen 1-1, Bartels egyenlített.

16:51

A Real Madrid 16.15-től játszik a Sporting Gijón ellen Forrás: Real Madrid

Ritka pillanat Zidane mesternél: James Rodríguez bekerült a Real Madrid kezdőjébe. Nincs a sérült Kroos és Bale, Casemiro és Marcelo a kispadon.

16:51

Bár a Frankfurt-Dortmund 0-0-ra áll, Husztiék támadnak, egyelőre jobbak a vendégeknél. Persze a BVB nagyon erős napokon van túl (Bayern-verés után BL-forduló).

16:55

A Liverpool a Sunderland ellen játszik, a visszavonulását a héten bejelentő legenda hazatért.

16:57

A Mönchengladbach - a Dortmundhoz hasonlóan - BL-meccset játszott a hét közben, de rajta ez kevésbé látszik: vezet Szalai Ádám csapata, a Hoffenheim ellen. Szalai kezdőként szerepel, de a gólt Dahoud lőtte, a Gladbach örömére.

16:59

A spanyoloknál a Real Madrid mellett az esti Sevilla-Valencia meccset érdemes figyelni. A program:

16.15: Real Madrid-Sporting Gijón
18.30: Espanyol-Leganés
20.45: Sevilla-Valencia

17:02

Micsoda?

5 NB I-es meccsen fél óra alatt egyetlen gól sem született.

Forrás: giphy
17:04

Thomas Doll, a Fradi edzője a Gyirmót elleni meccsen kezdte letölteni a kétmeccses eltiltását. Nem is brillíroz a csapata, a Gyirmót majdnem vezetést szerzett, Leandro rossz hazaadása után Csiki lő, Dibusznak hatalmasat kell védenie.

17:05

A segédek

Doll távollétében Máté Csaba és Ralf Zumdick ül a Fradi kispadján.

17:11

Egy magasra fejelt labda Ivan Rados kapus kezében landol, de vele együtt a Diósgyőr gólvonala mögé hull. Szőts Gergely játékvezető azonban nem lát gól. Szőts idénybeli hat NB I-es meccsén egyszer sem nyert a haza csapat.

17:12

Hiába egyenlített a Werder, a Hamburg megint vezet, méghozzá újra a 22 éves Michael Gregoritsch talált be (2-1).

17:13

Sergio Agüero két góljával hozta a MaCity győzelmét a Burnley ellen, az argentin támadó legutóbbi 34 PL-mérkőzésén 33 gólt szerzett.

Forrás: AFP/Oli Scarff
17:15

Az előző idény csodacsapata, a Leicester City idén a BL-győzelemre koncentrál: simán megnyerte a csoportját már az utolsó forduló előtt, eddig egyetlen gólt kapva. A Premier League-ben viszont szenved, most épp a Middlesborough vezet ellene. Mediterrán beütésű rangadó, az egyik kispadon az olasz Ranierivel, a másikon a spanyol Karankával, míg a gólt a szintén spanyol Negredo lőtte.

17:19

A Leicester City pontjainak száma a PL-ben (12 forduló): 12
A Leicester City pontjainak száma a BL-ben (5 forduló): 13

17:20

Diósgyőr-Paks, FTC-Gyirmót, Haladás-Debrecen, Honvéd-Vasas, Újpest-Mezőkövesd 0-0. Az összes.

17:22

Frankfurt-Dortmund 0-0, Hamburg-Werder 2-2, Ingolstadt-Wolfsburg 1-0, Köln-Augsburg 0-0, Mönchengladbach-Hoffenheim 1-0.

17:26

Végre vége!

A Leicester City ellen vezető gólt szerző Álvaro Negredo 977 percnyi gólcsend után talált be a PL-ben, legutóbb az első fordulóban volt eredményes.

17:34

A bal alsóba, a kapus tehetetlen volt. Ezzel a góllal vezet a Real Madrid a Sporting Gijón ellen.

17:37

Huszi gólja

Tényleg jól játszik a Frankfurt: Huszti Szabolcs góljával vezet a Dortmund ellen. Ez volt Huszti második gólja az idényben, a jobbról érkező labdát szépen beküldte a léc alá.

17:38

A Leicester City egyenlített Mahrez büntetőjével a Middlesbrough ellen, a West Brom McAuley találatával vezet a Hull City otthonában, a Swansea-Crystal Palace 1-1-re áll.

17:39

A büntetőből szerzett gólja után akcióból is betalált, majdnem csukafejessel. Aztán Sergio Ramos bekotor egy kipattanót, de ezt nem adják meg, marad a 2-0. Az áldozat a Sporting Gíjon.

17:40

Megvan az első gól, a Ferencváros Présinger öngóljával vezet a Gyirmót ellen.

17:42

Huszti Szabolcs egy jobb oldalról érkező beadás után szépen lőtt Weidenfeller kapujába, ezzel szerzett vezetést a Frankfurt a Dortmund ellen. Nézze meg a találatot!

17:43

Érzi egymást a két ősi rivális, a Fradi gólja után az Újpest is gyorsan vezetést szerzett (a Mezőkövesd ellen). Aztán a Haladás is csatlakozott a trendhez, vezet már a Loki ellen.

17:43

A Hoffenheim az 53. percben egyenlített a Mönchengladbach otthonában (1-1), Szalai Ádámot a szünetben lecserélte a vendégek vezetőedzője, Uth állt be a helyére.

17:44

Eddig tartott az újpesti előny, a Mezőkövesd egyenlített.

17:48

A portugál ezzel már kétgólos a meccsen (az első gólja lejjebb látható), a Real 2-0-ra vezet a Gijón ellen.

17:49

Csak a Diósgyőr talált be eddig a Paks elleni kiesési rangadón, Lipták révén.

17:50

...és csak a Kispest meccsén nincs gól a délutáni NB I-es programban. Persze a listavezető Vasasnak nem is lehet ész nélkül nekiugrani.

17:52

Hull-West Brom 0-1, Leicester-Middlesborough 1-1, Liverpool-Sunderland 0-0, Swansea-Crystal Palace 1-1.

17:55

2-1-re szépített a Gijón. Modric eladott labdája után Carmona talált be.

17:57

Már 2-0 a Gyirmót ellen, gólszerző Djuricin.

17:59

A Liverpool 0-0-ra áll a szünetben a Sunderland ellen, de durván billen a pálya: 342 a hazai sikeres passzok száma, a vendégek eközben csak 58 passzt jegyeztek. A Pool 80%, a Sunderland 20%-ban birtokolta a labdát. Philippe Coutinho megésrült, le kellett cserélni.

17:59

Mindig is tudtuk, hogy a Vasas a hajrában erős, és íme, Kispesten is megszerezte a vezetést.

18:00

18:07

Pompásan tart, pedig szakad az eső, és már lement az első félidő. Milyen zselé lehet ez?

18:09

A Dortmund egyenlítésére (Aubameyang) azonnal felelt a Frankfrurt (Seferovic), így továbbra is Husztiék vezetnek, 2-1-re.

18:11

A szokásosnál is hófehérebb a Real Madrid meze, alig látszik rajta a szponzor, és a sportszergyártó emblémája. Ez ugyanis az a mez, amelyet az Adidas óceáni hulladékból készített, ezzel is kivéve a részét a bolygónkért vívott harcból.

18:13

A tatárföldi Kazanyban ma megtartották a jövő évi labdarúgó Konföderációs Kupa sorsolását. Az A-csoportba a házigazda oroszok mellé az Európa-bajnok portugálok, valamint Mexikó és Új-Zéland került. A B-csoportban a világbajnok német válogatott Chilével, Ausztrálival és az Afrikai Nemzetek Kupájának győztes együttesével mérkőzik.

18:13

A Dortmund gaboni támadója szezonbeli 13. bajnoki gólját szerezte, ez első helyen áll az öt európai topliga összesített góllövőlistáján.

18:14

Izgalmas hajrá elé nézünk Kispesten: egyenlítettek a hazaiak a Vasas ellen.

18:16

Büntető

A Diósgyőr bebiztosíthatja a győzelmet, ha gólra váltja az Ugrai buktatásáért megítélt 11-est.

18:17

Ugrai büntetőjét elsőre védte Kemenes, ám a kipattanót a sértett beverte, 2-0 a Paks ellen.

18:20

A Kispest ott verte meg a Vasast, ahol az a legerősebb: a hajrában. A 92. percben szerzett góllal 2-1 a Honvédnak.

18:21

Lehet, hogy eltörött. A Liverpool brazilja hordágyon hagyta el a pályát, pontos diagnózis később várható.

Forrás: Reddit
18:24

A Pogon Szczecin 4-1-es vereséget szenvedett a Korona Kielce otthonában a lengyel bajnokságban, a magyar támadó csapata 9 veretlen bajnoki után kapott ki újra, a 6. a tabellán.

18:24

Diósgyőr-Paks 2-0, Honvéd-Vasas 2-1, FTC-Gyirmót 2-0, Újpest-Mezőkövesd 1-1, Haladás-Debrecen 1-0.

18:25

Csertői Aurél (Paks) azt mondta az M4Sporton, tudta, hogy "Diósgyőrben csak adnak meg nekünk egy gólt, ha kiszakad a háló".

18:27

Mönchengladbach-Hoffenheim 1-1, Köln-Augsburg 0-0, Hamburg-Werder Bremen 2-2, Ingolstadt-Wolfsburg 1-1, Frankfurt-Dortmund 2-1.

18:29

A Bundesliga délutáni meccsein csak az Eintratch Frankfurt tudott győzni. Huszti Szabolcs lőtte a csapat első gólját, majd Aubameyang egyenlített, hogy rögtön utána Safarovic beállítsa a végeredményt. A hajrában Aubameyang még lőtt egy felső lécet, de a labda kifelé pattant, így a BVB meglepetésre kikapott.

Huszti a gólja mellett gólpasszt is adott, Niko Kovac edző a 82. percben cserélte le. A második Frankfurt-gól:

18:32

A hosszas gólcsendjét megtörő spanyol csatár duplázott a Leicester ellen, így 2-1-re vezet a Middlesborough.

18:40

Az első félidőben súlyosan megsérült Coutinho, ám a Pool így is megszerezte a vezetést a Sunderland ellen (Divock Origi, 75. perc).

18:42

18:43

A Swansea és a Crystal Palace nem bír egymással, 3-3.

18:44

Mire leírtuk az alábbi mondatot, a Palace betalált, 4-3 oda.

18:46

A hétközi BL-meccsen sérülésgyanús esést produkáló Marcelo beállt a Real Madrid-Sporting Gíjon találkozón. Igaz, csak a hajrára. Ha már hajrá: a Real 18 perc után 2-0-ra vezetett, és rögtön utána volt egy meg nem adott gólja. Úgy tűnt, mészárlás lesz, ehhez képest az utolsó negyedóra előtt 2-1-re áll.

18:51

Szerencsétlenkedett a 16-osán belül, persze, hogy összehozott egy büntetőt Nacho. Igen ám, de Duje Cop a kaput sem találta el, pedig Keylor Navas rossz irányba vetődött.

18:57

Hull City-West Bromwich 1-1, Leicester-Middlesborough 1-2, Liverpool-Sunderland 2-0, Swansea-Crystal Palace 5-4.

Az utolsó meccs őrületet hozott, elég a végjátékra gondolni: 4-3-ra vezetett a Crystal Palace, majd Llorrente a 91. és a 93. percben lőtt góljával 5-4-re nyert a Swansea.

19:01

Az első félidőben 80 százalékban birtokolta a labdát a Pool a Sunderland ellen, de Coutinho megsérült (az első hírek szerint lábtörés), gólt meg nem lőtt a csapat. Már-már attól tartottak a rajongók, hogy a második 0-0-t játssza egymás után, ám Origi és Millner hajrágóljával végül 2-0-ra nyert, és visszaállt a tabella élére.

19:04

Kezdőrúgás

És elkezdődött a nap utolsó NB I-es meccse, a Videoton-MTK.

19:09

2-1-re nyert a Real Madrid a Sporting Gíjon ellen. A hajrában többet támadtak a vendégek a Bernabeuban, kaptak is egy 11-est, de Duje Cop fölé-mellé lőtte. Ömölött az eső, elég pocsék körülmények közt játszottak, a madridiak nagy sóhaj kíséretében húzhatták be a három pontot.

19:13

Két 18 órás (Videoton-MTK és Torino-Chievo) meccs már megy, de gól egyiken sincs. 18.30-kor kezdődik majd a Bayern München-Bayer Leverkusen, illetve az Espanyol-Leganés és a Chelsea-Tottenham találkozó.

19:17

Husztin túl

A teljes Bundesliga-nap összefoglalóját itt találja. (Na jó, a Bayern-Bayer nélkül.)

19:20

Azt mondja, fizikai fájdalmat érez, amikor másik csapat nyeri meg a Premier League-t (mint a Chelsea).

19:22

A Videoton-MTK-n mindkét oldalon volt egy-egy óriási helyzet az első húsz perc végén. Ám gól nem született még.

19:32

A Tottenham a Premier League-ben egyedüliként még veretlen, de a Chelsea ellen nehéz terhet visz a pályára: az utolsó 29 tétmeccsén nyeretlen (11 döntetlen, 18 vereség). Utoljára 1990 februárjában győzött.

19:36

A topligákat és az NB I-et tekintve jelenleg öt meccs zajlik, gól még egyiken sincs: Chelsea-Tottenham (5. perc), Videoton-MTK (33.), Torino-Chievo (33.), Bayern-Leverkusen (34.), Espanyol-Leganés (7.).

19:37

És Falque vezetést szerzett a Torinónak.

19:46

Dele Alli találatával tett egy lépést a Tottenham, hogy 1990 után újra nyerjen a Stamford Bridge-en.

19:49

Még nem esett gól az MTK elleni találkozón.

19:51

A Torino 2-0-ra vezet a Chievo ellen, mindkét gólt Iago Falque szerezte. Előbb fejjel:

Aztán egy csavarással:

19:52

A belga labdarúgó-bajnokság 18 órakor kezdődő mérkőzésének félidejében Waasland-Beveren- Sporting Charleroi 0-0. A Beveren kapuját Köteles László védi.

20:06

Thiago Alcantara szerzett vezetést a Bayernnek, de a Bayer egyenlített Calhanoglu találatával.

20:11

Végig kezdeményezőbben játszik az MTK-nál, de egyelőre nem tudta feltörni annak védelmét.

20:21

Félidő van három meccsen is: a Chelsea az utolsó pillanatban egyenlített a Tottenham ellen (1-1), ugyanígy áll a Bayern-Bayer is, míg az Espanyol-Leganés 0-0.

20:25

A Sporting elleni győzelemmel a Real már 31 meccse veretlen, ezzel Zinedine Zidane beállította Carlo Ancelotti rekordját.

20:26

Eriksen ezzel a góllal szerzett vezetést a Tottenhamnek:

A Chelsea a 45. percben egyenlített, Pedro révén.

20:27

Vida Kristopher góljával 2-1-re nyert a Dunaszerdahely a Nagymihály ellen a szlovák labdarúgó-bajnokság mai mérkőzésén. Ez volt László Csaba vezető edző harmadik győzelme a DAC kispadján, a meccsen Priskin Tamás is gólt lőtt.

20:29

Beérett a nyomás: a Videoton, Lazovic idénybeli hatodik góljával. Kapásból, 16-ról lőtte ki a bal alsót.

20:31

Mármint nem öregszik ennyire, hanem így lövi a gólokat. Az idei a hatodik év zsinórban, amikor 50 rúgott gól felett zár minden sorozatot tekintve.

20:38

Vezet az Espanyol, Gerard Moreno mattolta a Leganést.

20:41

Könnyen lehet, hogy a Tottenham zsinórban a 30. meccsén sem nyer a Stamford Bridge-en: Victor Moses góljával már a Chelsea vezet.

20:43

Az ETO FC Győr fölényes győzelemmel folytatta jó sorozatát a labdarúgó NB III Nyugati-csoportjában. Magasföldi József fejesével és Kabát Péter lövésével már az első félidőben kétgólos előnyt szerzett a Győr, majd a második játékrészben Rácz Ferenc és Kulcsár Kornél is a kapuba lőtt.

20:44

Az imén még gólpasszt adó Piatti most gólt lőtt, 2-0-ra vezet a kisebbik barcelonai csapat.

20:47

Mats Hummels fejesével ismét vezet a Bayern. A védőt nyáron igazolta le a Dortmundtól a Bayern, akkor a sárga-feketék szurkolói árulónak titulálták.

20:50

Lazovic lépett meg, majd kisodródott, de Petkovic kapus kezei közt átcsorgott a labda, és még befért a jobb alsóba. 2-0 a 90. percben, ezzel el is dőlt a meccs. A Videoton ezzel egy pontra megközelíti az éllovas Vasast.

20:52

Lefújták

Vége a meccsnek, a Videoton 2-0-ra verte az MTK-t Lazovic duplájával.