Első győzelmére készül a Barca az idei BL-szezonban
Ronaldo rögtön egy rekorddal indít
2021.09.29. 20:59
Kezdődjenek hát a mérkőzések!
2021.09.29. 21:00
A Chelsea korábbi klasszisa a helyszínről tekinti meg a Juventus elleni rangadót

A Chelsea-re Torinóban, a Barcára Lisszabonban vár nehéz feladat a BL-ben

SL Benfica v Barcelona FC: Group E - UEFA Champions League 2021 Pedro Fiuza fiuza foto lisbon lisboa Portuguese soccer sports luz SLB Benfica Champions League Group UEFA Champions League group E football match goalkeeper Ter Stegen Pedro Fiúza Darwin Nune
Darwin Nunez of SL Benfica (L ) vies with Barcelona FC's goalkeeper Ter Stegen during the UEFA Champions League group E football match between SL Benfica and Barcelona FC at the Luz stadium in Lisbon, Portugal on September 29, 2021. (Photo by Pedro Fiúza/NurPhoto) (Photo by Pedro Fiuza / NurPhoto / NurPhoto via AFP)
Cikkünk folyamatosan frissül
Szerdán a második forduló második játéknapjával folytatódik a labdarúgó Bajnokok Ligája. A címvédő Chelsea a Juventus otthonában játssza a nap rangadóját, de hasonlóan pikánsnak ígérkezik a tavaszi Európa-liga-döntő visszavágója, azaz a Manchester United és a Villanreal párharca. A Barcelona Lisszabonban lép pályára, míg az egyik nagy esélyes, azaz a Bayern München a Dinamo Kijevet fogadja. Tartsanak velünk ma este is!
22:16
2021. szeptember 29.

Újabb hat mérkőzéssel folytatódik a Bajnokok Ligája, tartsanak velünk ma este is!

22:18

22:20

Könnyen lehet, hogy egy esetleges vereség után a Benfica elleni lesz a holland szakember utolsó meccse a Barca kispadján. A lehetőségeihez képest erős kezdőt küld most pályára:

22:21

Az angoloknak nem csak a 11-esekkel elveszített tavaszi Európa-liga-döntő emléke miatt fontos a Villareal elleni találkozó, hanem azért is, mert az első fordulóban meglepetésre 2-1-re kikaptak a Young Boystól.

22:23

Ahogy Pogba, Bruno Fernandes és Jadon Sancho is:

22:26

Könnyen lehet, hiszen a címvédő Chelsea lép pályára a Juventus ellen. Thomas Tuchel csapata így áll fel Torinóban:

22:28

Az olasz szakember nem számíthat a hétvégén megsérülő Paulo Dybalára.

22:50

Mindkettő hazai győzelmet hozott: az Atalanta 1-0-ra verte a Young Boyst, míg a Zenit 4-0-ra a kiállítással sújtott Malmőt.

22:57

A spanyol csapatban sérülés miatt nem léphet pályára a La Liga előző idényének harmadik legjobb góllövője, a 23 találatig jutó Gerard Moreno.

22:58

A katalán sztárcsapat az első fordulóban 3-0-ra kikapott hazai pályán a Bayerntől, míg a Benfica gól nélküli döntetlent játszott a Dinamo Kijevvel. A Barca a bajnokságban is csak a 6. helyen áll, egy újabb vereség esetén Ronald Koeman állása is nagy veszélybe kerülhet.

22:59

A portugál szupersztárnak ez lesz a 178. BL-meccse, amivel megelőzi az örökranglista élén álló korábbi Real Madrid-kapust, Iker Casillast.

23:00

Valamennyi pályán elindult a játék!

23:01

Az egykori olasz válogatott Gianfranco Zola nagy népszerűségnek örvendett a Chelsea szurkolói körében.

23:04

A 3. percben már vezetést szereztek a portugálok Nunez révén, aki gyönyörű cselekkel tört be a 16-oson belülre, és szépen lőtt a rövid sarokba. Ter Stegen nem tudott leérni a váratlan lövésre.

23:06

Jaremcsuk lőtt kapura, Ter Stegen ezúttal magabiztosan védett.

23:09

A 7. percben Danjuma lépett ki a manchesteri védők között, de meg tudták állítani a holland támadót, mielőtt komolyabb bajt okozhatott volna.

23:09

A 8. percben egy szöglet után fejelhetett a portugál, de nem találta el a kaput, pedig az emelkedésére ezúttal sem lehetett panasz.

23:11

Darwin Nunez először kezdett a BL-ben, és egy lövésből egy gólt szerzett.

23:11

Mégpedig Lisszabonban, ahol vezet a Benfica a Barcelona ellen. A többi pályán 0-0 az állás.

23:12

A 11. percben Frenkie De Jong a kapussal szemben állt, ám gólhelyzetben lövés helyett passzolt, így oda lett a ziccer.

23:12

Megint Danjuma került helyzetbe, ezúttal nyolc méterről balról vette célba a United kapujának hosszú oldalát, de David De Gea szép vetődéssel ütötte szögletre a labdát.

23:13

A lengyel világklasszis 11-esből szerzett vezetést a Dinamo Kijev ellen a 12. percben.

23:14

A spanyol védő keményen lépett oda ellenfelének, Daniele Orsato egyből felmutatta neki a sárgát a 12. percben.

23:17

A sérült Gerard Moreno nélkül is veszélyesebb támadásokat vezet a Villareal, amelyik szokás szerint stabilan védekezik.

23:19

Danjuma beadását Paco Alcacer fejelte közelről kapura, De Gea óriási bravúrral tolta a léc fölé a labdát.

Manchesteri oldalon egyelőre a spanyol kapus a meccs hőse Forrás: AFP/Adrian Dennis
23:20

A lengyel csatár 2021-ben eddig a Bayern összes hazai meccsén gólt lőtt, amelyen pályára lépett. Ez 14 meccsen 26 találatot jelent, ami döbbenetes.

23:21

A BL-győztes londoni csapatnál van 70 százalékban a labda, gól azonban még nem esett Torinóban.

23:23

A portugálok már kétszer is eltalálták a kaput, míg a katalánok három kísérletből egyszer sem.

23:24

A 22. percben gy szöglet után Danjuma lép át a labdát, ami így lesz tökéletes Alberto Morenónak, akinek a lövése nem sokkal megy a kapu mellé. Ez is gólszerzési lehetőség volt...

23:29

A bajorok a középpályán szereztek labdát, és a kitűnő kiugratást kapó lengyel csatár a Dinamo Kijev kapusával szemben magabiztosan értékesítette a ziccert a 27. percben.

23:31

Ezúttal Diogo Dalot mellett lépett el játszi könnyedséggel a fiatal holland, és lőtt az oldalhálóba.

23:32

Luuk De Jong kapta szépen vissza a labdát honfitársától, Frenkie De Jongtól, de nem találta el a kaput. Egyenlítési lehetőség maradt ki.

23:32

Most Paco Alcacer tette arrébb Raphael Varane-t, majd lőtt a tizenhatosról, De Gea csak szemmel kísérte a jobb kapufa mellett elguruló labdát.

23:34

A Barca védőjének a játékában benne volt a piros lap, így a holland edző elővigyázatosságból lecserélte. A helyére a 17 éves Gavi állt be.

23:36

A portugál középpályás előbb a 34. percben harcolt ki egy szögletet, majd egy perccel később már a saját térfelén szerelt remek mozdulattal.

23:38

Az osztrák bajnok Adeyemi 31. percben értékesített büntetőjével vezet 1-0-ra a francia Lille ellen.

23:38

A lengyel csatár a Bayern színeiben eddig 70 BL-meccsen 60 gólt szerzett.

23:39

Pogba lőtte rá a tizenhatos bal sarkáról, nem okozott gondot fogni a labdát Rullinak.

23:40

Hiába a mezőnyfölény, a Benfica ellen a kaput még nem találták el a görcsösen és pontatlanul futballozó katalánok.

23:44

A 42. percben egy szöglet után villámgyors kontrát vezethetett a Villareal, Paco Alcacer és Pino vihette kettő az egyben Lindelöfre a labdát, de előbbi passza hosszú lett utóbbinak, így oda lett a helyzet.

23:46

A 45. percben Pino közeli lövésére ért le a MU kapusa, aki egyértelműen a mezőny legjobbja az első félidőben.

23:46

Lazaro nem tudta folytatni a játékot, a szünet előtt Gilberto állt be a helyére.

23:47

Mindkét pályán 0-0 az eredmény.

23:48

A BL-győztes angol csapat játszik aktívabban, de túl sok helyzetet nem hozott az első 45 perc.

23:51

Az Old Traffordon nem is kérdés, ki volt a két főszereplő: a Villareal holland támadója, Danjuma, és az egyelőre mindent hárító United-kapus, David De Gea:

23:52

A Benfica 45 percnyi játék után 1-0-ra vezet. A csoport másik meccsén Lewandowski két góljának köszönhetően magabiztos, 2-0-s előny birtokában vonulhatott pihenőre a Bayern a Dinamo Kijev ellen.

23:58

A 19 éves német focista karrierje eddigi öt BL-meccsén már a negyedik büntetőt harcolta ki ma este a Lille ellen (és be is lőtte, ezzel vezetnek 1-0-ra az osztrákok). Ennél többet senki nem tud felmutatni a 2017-18-as BL-idény kezdete óta.

Karim Adeyem (27) a Lille ellen is kiharcolt egy büntetőt Forrás: AFP/Joe Klamar
00:00
2021. szeptember 30.

A Villareal holland támadója, Arnaud Danjuma a Manchester United elleni első félidőben háromszor passzolt mindössze, viszont volt ugyanennyi kapura lövése!

00:05

Ismét pályán mind a 12 csapat, lássuk a második 45 perceket.

00:07

Az 51. percben az Eb-győztes Federico Chiesa szerezte meg a vezetést Torinóban. Bernardeschi passza után Chiesa remekül előzte meg a védőjét és vágta a labdát a léc alá. Az olasz szélső az első játékos, aki az idei BL-szezonban gólt lőtt a címvédőnek.

00:10

A németek a 49. percben Renato Steffen góljával szerezték meg a vezetést a Sevilla ellen.

00:12

A fiatal uruguayi csatár majdnem kihasználta, hogy a német kapus kifutott a kapujából, de csak a kapufát tudta eltalálni éles szögből, több mint 30 méterről.

00:12

Ki más, mind Arnaud Danjuma száguldott az alapvonalig a bal oldalon, a centerezésre pedig tökéletesen érkezett Paco Alcacer, akinek közvetlen közelről már csak be kellett passzolnia a labdát a kapuba.

00:15

A Burak Yilmaz kezezéséért megítélt büntetőt megint Karim Adeyami értékesítette, így az 54. percben Salzburg-Lille 2-0.

00:18

Az 58. percben Luuk De Jong közvetlen közelről sem tudta begyötörni a Benfica kapujába a labdát, igaz, a szabadrúgás után később lest jelzett a bíró.

00:19

Az 59. percben egy szabadrúgást Bruno Fernandes a tizenhatos vonalán álló Alex Telles lábára ível, ő pedig kapásból a bal kapufa mellé bombázza azt, ezzel 1-1!

00:21

Erre a 27. meccséig kellett várnia a MU színeiben.

00:26

Az imént egy tizenegyest összehozó török a 62. percben gólt lőtt, így Salzburg-Lille 2-1.

00:26

Egy beívelés után Sergi Roberto küldte kapura a labdát, Grimaldo azonban fantasztikusan blokkolt a rövid saroknál a 65. percben.

00:28

A harmatgyengén játszó Luuk De Jong helyén a Messi-utód, Ansu Fati lépett pályára, Coutinho pedig Pedrit váltotta.

00:30

Egy szép támadás után Rafa Silva elé pattant a labda, aki nagyszerű mozdulattal lőtt a léc alá a 69. percben. Óriási bajban a Barcelona.

Rafa Silva lőtte a Benfica második gólját Forrás: AFP/Patricia De Melo Moreira
00:30

Alcácer és Trigueres lecserélése óta a Villareal alig-alig tudott támadást építeni. És most jön újabb három spanyol csere.

00:32

Pene, Nandi és Moi Gómez érkezik Raúl Albiol, Pino és Alberto Moreno helyére.

00:33

Jadon Sancho és Paul Pogba megy le, Nemanja Matic és Edinson Cavani áll be a helyükre.

00:34

Lewandowski két gólja után a második félidőben újabb két gólt lőtt a német sztárcsapat. A 74. percben Sané góljával már 4-0-ra vezetnek a Dinamo Kijev ellen, érik a kiütés.

00:35

A Barcelona kénytelen kitámadni, a portugál csapat pedig villámgyors kontrákkal végleg eldöntheti a mérkőzést.

00:37

Dest kezét érintette a 16-oson belül a labda. Orsato kiment megnézni az esetet, majd határozottan a tizenegyespontra mutatott.

00:38

Greenwood adott be pazarul jobbról, Cavani meg is bólintotta a labdát, de centikkel a kapu mellé ment a fejese.

00:40

Nunez magabiztosan lőtte be a 11-est. Történelmi siker küszöbén a Benfica, amely a BL-ben még sosem győzte le a Barcelonát, most 3-0-ra vezet és már csak 10 perc van hátra a meccsből.

00:40

A spanyolok szemmel láthatóan nem törik össze magukat egy második gólért.

00:43

A 87. percben Choupo-Moting is betalált, már 5-0-ra vezet Julian Nagelsmann csapata.

00:45

A 85. percben egy kósza spanyol támadás végén Moi Gómez jutott lövésig, De Gea védte, majd az ismétlést is, végül a becsúszó Telles tisztázott szinte a gólvonalról.

00:46

Egy kis hidegvíz a bordákra, és már jobban is van a MU kapusa.

00:47

Eric García megkapta a második sárgáját, így 10 emberrel fejezi be a meccset a katalán csapat.

00:49

Josuha Guilavogui kapja meg a második sárgáját a 86. percben, ami mellé még egy büntető is jár a Sevillának, amiből Ivan Rakitic kiegyenlít. Wolfsburg-Sevilla 1-1.

00:49

Lewandowskiék 5-0-ra elintézték a Dinamo Kijevet, így két meccs után 8-0-s gólkülönbséggel vezetik az E csoportot.

00:50

A közönség tapssal fogadja a bíró döntését. Első mozzanatként Fernandes kifejelt szabadrúgása után McTominey emelte kapura a labdát, de Rulli biztos kézzel fogta.

00:51

A Villareal kapusa Lingard, egy védőn megpattanó közeli perdítését ütötte ki szenzációs reflexszel.

00:52

Federico Chiesa gólja döntött a szerdai játéknap rangadóján, így a H csoportot két győzelemmel a Juve vezeti.

00:53

A meccs talán utolsó támadásából Ronaldo megszerzi az angolok második gólját a 95. percben!

00:55

Az uruguayi tekert középre, az angol fejelte le a labdát, Ronaldo pedig  jobbról éles szögből a léc alá vágta a labdát.

00:55

De szabályo volt a gól, és megnyerte a meccset a MU!

00:56

Lefújták a Benfica-Barcelona meccset is, 3-0 lett a vége a portugálok javára. A Barcelona egymás után a második BL-meccsét veszítette el, az első fordulóban a Bayerntől is három góllal kapott ki. Vajon meddig lesz még Ronald Koeman a Barca edzője?

Ronald Koeman és a Barcelona nagy bajban van Forrás: AFP/Patricia De Melo Moreira
00:56

MU-Villareal 2-1, Bayern München-Dinamo Kijev 5-0, Benfica-Barcelona 3-0, Juventus-Chelsea 1-0, Salzburg-Lille 2-1, Wolfsburg-Sevilla 1-1