15:00VízilabdaAusztrália-Magyarország
HUNHámori Luca
17:22ÖkölvívásImane Khelif-Anna Hamori
NyílNyíl
Major Veronika nagyszerű teljesítménnyel, a döntő közben szétlövést is nyerve bronzérmet szerzett a női sportpisztolyosok szombati döntőjében. A keszthelyi sportlövőnek a döntőben az indiai Manu Bhakerrel szemben egy szétlövést is meg kellett nyernie.

Major Veronika - aki légpisztolyban szintén döntős volt és ott nyolcadik lett - egészen fantasztikusan lőtt a pénteki 30+30 lövéses alapversenyben, melyet 592 körös olimpiai csúcsbeállítással nyert meg, majd a döntő második szakaszában újra elkapta a fonalat, a nyolcadik sorozatban már óriási volt a feszültség a teremben, a négy állva maradt pisztolyos számára az érem volt a tét, Major és Bhaker 28 pontos eredménnyel állt a harmadik helyen, így szétlövés következett.