Cikkünk folyamatosan frissül
A fővárosiak hatgólos előnyről vágnak neki az utolsó fordulónak.
19:43
2018. május 23.

Rendhagyó módon két mérkőzést követhetnek nyomon jelen percről percre: a Győri Audi ETO - Békéscsaba, és FTC Rail-Cargo Hungária–Vác találkozó következik.

19:45

Bizony, a két meccs egyaránt a bajnoki címről szól: várhatóan mindkét zöld-fehér együttes győzni fog, a kérdés az, hogy a lefújáskor melyiküknek lesz jobb a gólkülönbsége.

A győri Eduarda Amorim (b) és Kornelia Groot (j), illetve Albertine Danick Snelder, a májusi Győr-Fradi mérkőzésen Forrás: MTI/Krizsán Csaba
19:48

A két csapat a bajnokságban, természetesen, kétszer találkozott egymással: az Elek Gyula Arénában az FTC nyert 27-25-re, míg az Audi Arénában a győriek 26-24-re. A kezdő sípszó pillanatában a Fradinak jobb a gólkülönbsége +273 a győriek +267-et tudtak összehozni. Ha a végén egyenlő lesz a gólkülönbség is, akkor a több lőtt gól dönt: ebben is a Fradi a jobb 15 góllal.

19:51

A hosszabb ideje sérült Nora Mörk és Tomori Zsuzsanna mellett a múlt heti BL-döntő két hősére, Eduarda Amorimra és a kapus, Kiss Éva sem tudja vállalni a játékot, ahogy Jana Knedliková sem.

19:54

Ambros Martin utolsó alkalommal irányítja a Győri Audi ETO csapatát. A kiváló spanyol szakember öt év után négy bajnoki címmel és három BL-győzelemmel búcsúzik a csapattól.

Győr, 2017. november 6. Ambros Martin, a Győr edzője (k) a női kézilabda Bajnokok Ligája Győri Audi ETO KC - Rosztov-Don (orosz) mérkőzésén a győri Audi Arénában 2017.november 6-án. MTI Fotó: Krizsán Csaba Forrás: MTI/Krizsán Csaba
20:00

Annyiból legalábbis, hogy az FTC ellenfelét, azaz a Vác csapatát, az a Németh András irányítja, aki másfél évtizeden át volt a Fradi edzője, és bajnoki címet is nyert a csapattal. A találkozó előtt Kirsner Erika, aki 2007-ben tagja volt a Fradi bajnokcsapatának, azonban hangsúlyozta, szó sem lehet róla, hogy akár csak a legkisebb mértékben is az FTC segítségére legyenek.

Németh András ezer szállal kötődik a Fradihoz, most mégsem segíthet korábbi klubjának Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt
20:03

A Győr januárban 35-26-ra verte idegenben a Békéscsabát, míg a Ferencváros 34-28-ra nyert a Vác vendégeként a télen. Ma valószínű ennél nagyobb különbség lesz mindkét találkozón.

20:05

Az első bajnoki címét még 2005-ben szerző Görbicz Anita lövi az ETO első gólját, 1-0 a győriek javára, majd fél percen belül Groot is beköszön, 2-0.

20:06

Van der Heyden révén szerzi meg a vezetést az FTC, amit viszont kiegyenlít a váciak házi gólkirálya, Jovetics. Összesítésben 4 gól a Fradi előnye.

20:09

Majd Van der Heyden is meglövi a második gólját, először vezet kettővel a Fradi. Győrben viszont 4-0 az ETO javára, azaz marad négy gólos Fradi-előny összetettben.

20:11

Yvette Brochnak kell leülnie, a Békéscsaba pedig 0-5-nél megszerezheti első gólját, amit meg is tesz Kovács Anett. +3 a Fradi előnye.

20:12

6-2 az ETO, míg a Népligetben 5-3 a Fradi javára.

20:15

Az ETO hátrányban is lövi a gólokat, most éppen Bódi Bernadett duplázott. Minden harmadik gólra jön egy csabai válasz. A Fradi-pályán 6-3-ra vezetnek a hazaiak, azaz tartják az előnyt összetettben.

Bódi Bernadett nem jön zavarba, amikor helyzetbe kerül Forrás: ifj.ThalyZoltan/Ifj.Thalyzoltan
20:18

5-3-nál kicsit megtorpant a Fradi, utána viszont pillanatokon belül felpörögtek, és négy perccel később már 9-4-re vezettek. Snelder is meglőtte az első gólját.

20:22

A Csaba is próbálja tartani a lépést (12-5), a Népligetben pedig a Vác hozza a ijesztgeti a hazaiakat, miután 9-6-ra zárkóznak fel.

Danick Snelder, FTC-Rail Cargo Hungaria játékosa lő kapura Forrás: fradi.hu
20:24

Ha csak egy percre is, de egyenlő volt a gólkülönbség a Győr és a Fradi között, miután az ETO éppen 14-5-re, míg a Fradi csak 10-7-re vezetett.

20:28

Gyorsan lőttek hármat a zöldek, és gyorsan vissza is állt összesítésben a három gólos különbség. Most kellene megnyomniuk, mert az ETO Anja Althaus kiállítása miatt éppen emberhátrányban van.

20:30

Oftedal góljával tíz a Győr előnye, de a Fradi is kapkodja magát, Elek Gábor lányai 15-8-ra vezetnek, azaz összesítésben továbbra is náluk az előny.

20:33

Laura van der Heijden (zöldben) tarthatatlan Forrás: MTI/Kovács Tamás

yban a Vác, amit igyekszik meglovagolni a Ferencváros, főleg Laura Van Der Heijden révén, aki a 24. percben a 9. gólját lövi.

20:36

Azzal a különbséggel, hogy a Győr csak 8-at, míg az FTC 11-et kapott cserébe. Összesítésben még mindig 3 gól a Fradi előnye.

20:39

A Népligetben 19-12, míg Győrben 20-8 az állás a félidőben, azaz harminc perccel a bajnokság vége előtt egy gól a Ferencváros előnye.

20:50

Győrben még várni kell a csabai lányokra, a Népligetben pedig még szintén van egy perc a szünetből.

20:53

Schatzl Nadine góljával kezdődik a második félidő az Elek Gyula Arénában, ez volt a fiatal szélső harmadik gólja, amihez Lukács Viktória is hozzátett egyet egy lerohanmás végén.

Kovacsics Anikó, az FTC-Rail Cargo Hungaria játékosa Forrás: fradi.hu
20:54

Legalábbis a Fradi-drukkerek szemszögéből, a három hazai gólra ugyanis érkezett két válasz a vendégektől, így a hirtelen visszaállt öt gólos előny újra csak kettőre olvadt.

20:55

Pedig időközben a Békéscsaba is megérkezett, csak a gólok számában nem látszik ez, azokat ugyanis csak az ETO lövi, és 22-8-as előnyük azt jelenti, hogy utol is érték a riválist.

20:58

282-282 a nagyok gólkülönbsége, de a Fradinak továbbra is megvan a lőtt gólok terén a kényelmes 15 gólos előnye.

21:01

25-9-nél egy pillanatra vezetett az ETO az összesítésben, de a Népligetben a Fradi lőtt gyorsan két gólt, és a 26-15-ös vezetés azt jelenti, hogy újra náluk az előny.

Nagyon kellenek a gólok a zöld mezes FTC-nek Forrás: Hölvényi Kristóf - Origo
21:02

A csabai támadójáték, hogy úgy mondjuk, akadozik, tíz perc alatt csak egyszer találtak be, miközben Görbicz Anita révén a hazaiak éppen a hetedik góljukat lövik.

21:04

Kovács Annát állítják ki, aki lekapta a levegőből Háfra Noémit. Ez nagy esély a Fradinak, hogy felépítsen egy komolyabb előnyt, no nem a Váccal, hanem az ETO-val szemben.

21:07

A 47. percben Győrben 28-10, míg a Népligetben 27-16 az állás, ami összesítésben az ETO bajnoki címét jelenti. De hol van még a vége?!

21:08

Azaz kilenc lövésből nyolc gólt szerzett az ETO klasszisa, aki biztos kézzel lövi a heteseket. Közben időt kér Horváth Roland, a Békéscsba vezetőedzője.

21:11

A vendégek edzője időt kért, és megfontolt, higgadt játékra inti övéit, miközben a hazaiak érthető módon minden támadást igyekeznek minél előbb befejezni.

Meg kell dolgozniuk a zöldeknek a bajnoki címért Forrás:Hölvényi Kristóf - Origó
21:12

Görbicz Anita kilencedik góljával 30-10 az ETO javára, összesítésben peid +2 a címvédő javára.

21:14

És ez most a Ferencváros számára tűnik fekete levesnek, ugyanis Oftedal és Bódi góljaival már 32-10, összesítésben pedig már 4 gól a Győr előnye a Fradival szemben.

21:17

A Vác kettős emberhátrányban is gólt szerez, Arenhardt pedig még védésre is vetemedik Szucsánszkival szemben, majd a volt fradista, Szamoránszky Piroska szerzi meg a negyedik gólját.

Minden váci gól tőrdöfés a fradista szívekbe Forrás:Hölvényi Kristóf - Origó
21:18

Végig száguld a pályán a Fradi irányítója, majd a levegőben úszva lő gyönyörű gólt, amivel visszahozza egy gólra összetettben a Fradit.

21:20

Győrben kiállítják a csabai Walfisch Mercédeszt, emberelőnyben az ETO, a Népligetben pedig hatalmasat véd ziccerben Bíró Blanka, ez is felért egy előnnyel. Továbbra is egy gól a címvédő előnye (290-289).

21:22

Zsinórban három nagy gólt lő a fiatal válogatott átlövő.

Háfra Noémi sorra lövi a fontos gólokat Forrás: fradi.hu
21:24

Mindkét mozzanat kulcsfontosságú volt, de van még két és fél perc a bajnokságból.

21:25

Ahogy gól esik Győrben vagy a Népligetben, úgy változik a bajnokcsapat kiléte.

21:27

39-14-re nyert az ETO, de a Népligetben még van két perc, 41-23 a Fradi javára, és már csak egy gól a győriek előnye.

21:28

ha nem kap több gólt, de hétmétereshez jut a Vác, Sneldert pedig kiállítják.

21:29

25 mp van hátra, és a Fradinak muszáj gólt lőnie, mert Kovács Annak belőtte a hetest az imént.

21:31

Háfra Noémi elkapkodta az utolsó lövést, így összesítésben egyetlen góllal, 292-291-es gólkülönbséggel megvédte bajnoki címét a Győri Audi ETO KC!