Orbán fejében maradt az egyenlítés
2024.10.02. 21:05
Végeredmények
Cikkünk folyamatosan frissül
A Szoboszlai Dominiket foglalkoztató Liverpool hazai pályán 2-0-ra legyőzte az olasz Bologna együttesét, ráadásul a magyar válogatott csapatkapitánya gólpasszal vette ki a részét a sikerből. A Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig a Juventust látta vendégül, és a szezon egyik legfordulatosabb meccsét játszotta, melyet végül 3-2-re az olasz csapat nyert meg. A játéknap szenzációját a német rekordbajnok Bayern München szolgáltatta, amely Birminghamben kapott ki az Aston Villától, míg a címvédő Real Madrid a francia Lille otthonában a francia Lille otthonában szenvedett egygólos vereséget.

Ez volt a percről percre közvetítésünk!

20:15
2024. október 2.

A magyar válogatott csapatkapitányát rendre kezdőként bevető angol sztárcsapat a papírforma szerint egyértelmű esélyese a Bologna elleni meccsnek. Szoboszlaiék ráadásul győzelemmel rajtoltak az átalakított BL főtáblás küzdelmeinek első fordulójában: az ellenfél két hete is olasz volt, az AC Milant az ő góljának is köszönhetően 3-1-re verte idegenben a Pool.

Szoboszlai, Milan, Bajnokok Ligája
Szoboszlai a Milan ellen betalált a BL-ben
Fotó: NurPhoto via AFP/Giuseppe Maffia

Ezzel szemben a Bolognának nem sikerült megnyernie története első BL-mérkőzését, az észak-olasz együttes ugyanis az első körben gól nélküli döntetlent játszott otthon a Sahtar Donyeckkel. A Liverpool minden versenysorozatot figyelembe véve négymeccses győzelmi sorozatban van, de intő jel lehet a számára, hogy a Bologna utoljára augusztus 25-én veszített el tétmérkőzést.

20:23

A Gulácsival és Orbánnal a kezdőben felálló Leipzignek papíron is nehezebb lesz a dolga, mint a Liverpoolnak. A lipcsei együttes az első fordulóban parázs összecsapáson kapott ki 2-1-re az Atlético Madrid vendégeként, míg szerdai ellenfele, a Juventus a saját közönsége előtt aratott 3-1-es győzelmet a PSV Eindhoven felett. A játékoskeretek erőssége és a BL-rutin a torinói együttes mellett szól, ugyanakkor a Leipzig is hosszú esztendők óta meghatározó szereplője a BL-főtábla küzdelmeinek, így izgalmas csatát ígér a két csapat egymás elleni találkozója.

20:48

A címvédő Real Madrid - amely a Stuttgart elleni 3-1-es hazai sikerrel rajtolt - ezúttal a francia Lille vendége lesz, míg a Dinamo Zagrebet az első körben gólzáporos meccsen, 9-2-re verő Bayern Münchenre most nehezebb feladat vár az angol Aston Villa otthonában.

21:00

Máris kezdődnek a meccsek.

21:01

A Liverpool Szoboszlai Dominikkel támad a Bologna ellen.

21:03

A második percben egy szép támadás végén Gravenberch tört be a tizenhatoson belülre, középre lőtte a labdát, amit Szoboszlai átlépett, a mögötte érkező Luis Díaz azonban nem tudta a kapuba kotorni a labdát.

21:07

Az RB Leipzig-Juventus meccsen egy sprint után az olasz csapat kapitányának, a brazil Bremernek tapadt le a lába és földre került. A torniói csapat játékosa valószínűleg súlyos sérülést szenvedett, ketten támogatják le a pályáról.

21:08

A Lille védői elveszítették a labdát a 16-os előterében, a brazil sztár pedig lőhetett, de a jobb alsó felé tartó lövését védeni tudta Chevalier kapus a 6. percben.

21:10

A 9. percben Dallinga kapott egy kiugratást, elpöckölte a labdát Alisson mellett, de a gólját les miatt érvénytelenítették.

21:12

A 11. percben megszerezte a vezetést Szoboszlai csapata. Egy szép támadás végén Núnez tette ki a labdát jobbra Szalah-nak, az egyiptomi támadó középre tekert, az érkező Alexis Mac Allister pedig közelről a hálóba kotorta a labdát.

21:13

A 12. percben Diakite összeütközött a kapujából kifutó Chavalier-vel, de nem történt komoly sérülés, folytatni tudta a játékot.

21:16

A portugál csapat a nyári sztárigazolás, a török Akturkoglu góljával került előnybe a 13. percben a madridiak ellen.

21:16

A 16. percben Darwin Núnez kapott egy kiugratást, higgadtan belőtte a ziccerét, de les miatt nem adták meg a gólját.

21:20

A 19. percben Szalah kapott labdát a jobb oldalon, az alapvonalról visszakészítette a második hullámban érkező Szoboszlainak, aki 11 méterről a hosszú alsó irányába lőtt, de a labdája pár centivel elment a kapufa mellett.

21:21

A Real 18 éves brazil csatára nagy szóló után tudott lőni, de Chavalier védte a kísérletet a 19. percben.

21:26

A 22. percben a hazai pályán játszó Aston Villa szerzett vezetést, Pau Torres egy kapu előtti kavarodás után éles szögből a jobb alsóba helyezett, ám les miatt nem adta meg a gólt a videóbíró.

21:26

A 25. percben Christos Tzolis góljával a belga Club Brugge megszerezte a vezetést a Sturm Graz otthonában.

21:27

Jonathan David közeli fejesét a Thibaut Courtois-t helyettesítő ukrán Andrij Lunyin csodás bravúrral védte, majd az ismétlést is hárította a 25. percben.

21:32

A 30. percben Gulácsi Péter védett egy megpattanó lövést, az ellentámadásból kontrázott a Lipcse, az akció végén Openda indította a leshatárról kilépő Seskót, aki nyolc méterről a léc alá bombázott.

21:34

Az utóbbi perckben a Bologna átvette az irányítást az Anfielden, az olasz csapat egy kapufát is lőtt, és több nagy helyzetet is kidolgozott már.

21:38

Egy jobb oldali beadás után Vlahovic lőtt kapásból, azonban Lukeba rátartott a lábára. A játékveztő nem ítélt 11-est, de a VAR-szobából még közbeszólhatnak.

21:40

Nincs 11-es

A VAR-szobában úgy ítélték meg, hogy a belépő nem ért tizenegyest, így Francois Letexier mutatja, hogy folytatódhat a találkozó.

21:46

Az Aston Villa világbajnok argentin kapusa, Emiliano Martínez a 41. percben elképesztő bravúrral ütötte ki Oliseh lövését a jobb felső sarok elől.

21:47

Szoboszlai Dominik csapata remekól kezdett, gyorsan meg is szerezte a vezetést, de a folytatásban belealudt a meccsbe a Liverpool. A Bolognának több lehetősége is volt az egyenlítésre.

21:47

Camavinga kezezett a 16-oson belül, a franciák büntetőt lőhetnek.

21:49

A 11-est David vállalta el és magabiztosan lőtt a kapu bal oldalába, Luninnak esélyese sem volt a védésre.

21:50

A szünet előtt még Endrick került helyzetbe, de nem tudott az üresen maradt kapuba ívelni.

21:52

A horvát Dinamo Zagreb Sucic góljával az első félidő hosszabbításában vezetést szerzett a francia sztárcsapat ellen.

22:03

Szoboszlai végeztel el a Liverpool középkezdését.

22:04

Alexander-Arnold jobb oldali beadását Darwin Núnez fejelte 10 méterről fölé.

22:11

A Liverpool érezhetően nem akar mindent kiadni magából. Az angol csapat tartja a labdát, de ritmusváltás nem igazán van a játékában.

22:13

Egy szabadrúgás után Orsolini elé pattant a labda a hosszún, az olasz támadó nyolc méterről lőtt, de Alisson vetődve védeni tudott.

22:15

A 48. percben egy szép támadás végén McKennie tálalt Koopmeiners elé, a holland középpályás 14 méterről a bal alsóba tekert, de a kapufát találta el.

22:15

A Benfica a második félidő elején 11-est kapott, Ángel Di María pedig gólra is váltotta a büntetőt. A portugál csapat már 2-0-ra vezet spanyol riválisa ellen.

22:16

Az 50. percben Cambiasso ment el a bal szélen, a középre tett labdájára Vlahovic robbant be, aki Orbánt megelőzve a kapuba pörgetett 5 méterről.

22:18

Ancelotti nem vár tovább Kylian Mbappét pályára küldi, és Luka Modricnak is lehetőséget ad, a Realnak gólt kell lőnie a Lille ellen.

22:19

Az 53. percben Openda tekert 16 méterről a kapu bal oldala felé, de a lövése a kapufán csattant.

22:21

A 63. percben Gravenberch átadása után Szalah tekert 15 méterről a jobb alsó irányába, de a lövése pár centivel elkerülte a kaput.

22:22

Egy labdaszerzés után Szoboszlai húzott el a bal szélen, középre tett Luis Díaz irányába, de a Bologna kapusa olvasta a szándékot és kivetődve megszerezte a labdát a kolumbiai támadó elől.

22:25

A Lipcse támadója, Openda került helyzetbe, Di Gregorio kijött a tizenhatoson belülre és kézzel belepiszkált a labdába. A játékvezető elsőre nem ítélt semmit, de a VAR-szobában visszanézték az esetet és megerősítették a kezezést. Kiáll a Juventus kapusa.

22:27

A 65. percben egy labdaszerzés után indult meg a Lille, a gólszerző David került lövőhelyzetbe, kísérletébe azonban beleértek, így Luninnak nem okozott gondot a védés.

22:28

Xavi Simons szabadrúgásába Douglas Luis kapott bele kézzel, a játékvezető viszont megint nem ítélt semmit. Munkában a VAR-szoba. A bíró pedig kimegy megnézni.

22:29

A játékvezető 11-est ítélt, melyet Bejamin Sesko értékesített, ezzel újra előnyben az RB Leipzig.

22:32

A Dinamo Zagreb a 66. percben Baturina révén növelte az előnyt a Monaco ellen, a horvátok már 2-0-ra vezetnek.

22:33

A 75. percben Szoboszlai játszott Szalah elé, aki jobbról elkezdett befelé húzni, majd 17 méterről hatalmas gólt lőtt a jobb felsőbe.

22:35

Egy lipcsei labdavesztés után Vlahovic elé került a labda, aki 18 méterről védhetetlen gólt lőtt Gulácsi Péternek a bal felső sarokba.

22:37

A Benfica újabb gólt szerzett, a 75. percben Bah talált be, Diego Simeone együttese már három gólos hátrányban a portugálok ellen.

22:41

A 75. percben Mohammed Salisu révén szépített a Monaco a Dinamo Zagreb otthonában.

22:41

Az Aston Villa a 79. percben szerzett vezetést, egy hosszú indítással remekül lépett ki Durán, aki fantasztikusan ismerte fel, hogy Neuer kinn áll a kapujából és gyönyörűen átemelte a Bayern kapusát.

22:43

A magyra válogatott csapatkapitányát a 86. percben lecserélte Arne Slot, Curtis Jones jött a helyére.

22:47

A portugálok nem állnak le, újabb gólt szereztek, ezúttal Kokcu talált be büntetőből. Benfica-Atlético 4-0.

22:48

A 83. perc elején Francisco Conceicao tört be a tizenhatoson belülre, kötényt adott egy védőnek, majd nyolc méterről a jobb alsóba gurított.

22:48

Thiago Santos a gólvonalon mentett Arda Güler fejese után a 85. percben. A Real nagyon megnyomja a hajrát, a Lille próbálja kivédekezni a meccset.

22:51

A Liverpool minimális erőfeszítéssel, simán hozta 2-0-ra a Bologna elleni meccset, Szoboszlai Dominik ezúttal gólpasszt adott, csapata pedig 100%-os a Bajnokok Ligájában.

22:51

Modric fantasztikus labdát adott a török középpályásnak, aki középre fejelt, Chavalier így védeni tudott.

22:56

A franciák felálltak a kétgólos hátrányból a Dinamo Zagreb ellen. Az egyenlítő gólt a 90. percben Zakaria szerezte 11-esből.

22:58

A Bajnokok Ligája címvédője a Lille otthonában kapott ki hatalmas meglepetésre 1-0-ra.

23:01

A 97. percben járunk, az RB Leipzig egykapuzik a Juventus ellen.  A hosszabbítás 9 perc lesz.

23:02

A 98. percben egy jobb oldali beadás után Orbán csúsztatott 8 méterről kapura, de a fejese elkerülte a jobb kapufát.

23:05

A 100. percben egy bal oldali beadásra Willi Orbán robbant be, teljesen tisztán fejelhetett, de hat méterről Perín kezében fejelte a labdát. A Lipcse ezzel 3-2-re kiakpott és még nincs pontja a BL-ben. A Juventus viszont továbbra is százszázalékos.