7
Bronzérem
6
Cikkünk folyamatosan frissül
Több mint két hónapos szünet után folytatódott az NB I, Torghelle kiállításával, és a Videoton öt góljával. Dárdai Pál Herthája 95 percig vezetett a Bayern München ellen, az FA-kupában újabb csodát tett a Lincoln City, a Leicester viszont újra égett egy nagyot. Ez történt percről percre.
16:04
2017. február 18.

Csonka NB I-es forduló

A szokásos hat mérkőzés helyett csak öt találkozót rendeznek meg szombaton az NB I 20. fordulójából, mivel a Vasas-Haladás mérkőzést a Szusza Ferenc Stadion pályájának alkalmatlansága miatt elhalasztották

Ki lesz a magyar bajnok?

Szombat délelőtt szavazásra invitáltuk olvasóinkat, ön se maradjon ki a mókából, tippeljen: Ki lesz a 2016-2017-es szezon bajnoka az NB I-ben?

16:09

Atlético: öt perc alatt mesterhármas

Az Atlético Madrid vezetett, a 80. percig viszont 1-1-es döntetlenre állt a kiesés elől menekülő Sporting Gijón otthonában. Ekkor azonban jött a 62. percben csereként pályára lépő Gameiro, és a 80. és a 85. perc között mesterhármast (!) szerzett. A vége tehát 1-4, az Atlético azonban így is csak 4. a La Liga tabelláján.

16:12

Pocsék sorozatot zárnának le Dárdaiék

Hatalmas a Bayern fölénye a Hertha ellen: a müncheniek legutóbbi 11 mérkőzésüket megnyerték a fővárosi csapat ellen.

16:24

Magyaros győzelmmel rajtolt a szombat

A Radoki János által irányított Greuther Fürth Megyeri Balázzsal a kapuban és a második félidőben pályára lépő Pintér Ádámmal a soraiban 1-0-ra legyőzte a Düsseldorfot a Bundesliga 2 21. fordulójában. A télen még a kiesés esélyével fenyegetett Fürth a 10. helyen áll a tabellán.

16:37

Ennél nagyobb csoda ma már nem lesz

Tovább szárnyal az ötödosztályú Lincoln City az FA-kupában: a sorozat idei egyik csodacsapata már azzal is történelmet írt, hogy a nyolcaddöntőbe jutott, de ma rátett még egy lapáttal, most a Premier League-ben szereplő Burnley-t ejtette ki, ráadásul idegenben, Sean Raggett 89. percben szerzett találatával.

Ez a győzelem azért is különleges, mert a Burnley november óta nem kapott ki hazai pályán a PL-ben, egy hete a Chelsea-t is megállították.

Ízlelgessük hát a csodát: egy ligán kívüli csapat is ott lesz az FA-kupa negyeddöntőjében.

16:42

Megvan az első tavaszi gól az NB I-ben

Az Újpest vezet Felcsúton a Videoton ellen (0-1). A vendégek gólszerzője Mihailo Perovic volt a 6. percben.

16:49

Ancelotti nem szívbajos

Az Arsenalt szerdán padlóra küldő Bayern előnye 8 pont a Bundesliga tabelláján, talán ezért sem aggódik túlzottan Carlo Ancelotti, aki Xabi Alonsót és Robert Lewandowskit is a kispadra ültette a Hertha ellen.

A lengyel a 7. forduló óta nem ült a kispadon Forrás: AFP/Christof Stache
16:54

Ezzel a góllal vezet a Hertha!

Alakul a meglepetés Berlinben? Dárdai Pál csapata Ibisevic találatával a 21. percben vezetést szerzett a Bayern München ellen.

Lehangoló a dortmundi B-közép

Pontosabban a hiánya. A Signal Iduna Park 25 ezres keménymagját kitiltották a stadionból a Wolfsburg elleni bajnokira, így a BVB a sárga fal támogatása nélkül kénytelen begyűjteni a három pontot. Eddig jól állnak.

Üres a kapu mögötti lelátó Forrás: AFP/Patrik Stollarz

Eredmények (30. perc):

17:03

Besét be se cserélik?

Egyelőre nem tudni. A Le Havre a Brest otthonában áll vesztésre (0-1) a 47. percben, a magyar válogatott Bese Barnabás a vendégeknél a kispadon kapott helyet.

17:10

NB I: csak két pályán van gól

Felcsúton a bosnyák Anel Hadzic találatával egyenlített a Videoton az Újpest ellen, de a fehérváriak több góllal is vezethetnének. A Mezőkövesd 1-0-ra meglépett a 10 emberrel játszó DVTK-tól.

Nevessen ön is a Dortmund gólján!

Erre nem lesz büszke az öngólt vétő Jeffrey Brouma és a komplett wolfsburgi védelem. Ezzel a góllal vezet a Dortmund.

Eközben Berlinben: Hertha előnyben vonulhat szünetre a Bayern ellen.

Eredmények (45. perc):

17:37

Bale csak a kispadon a Realban

Gareth Bale felépült bokasérüléséből, de az imént kezdődött Real Marid-Espnayol spanyol bajnoki mérkőzésen még csak a kispadon kapott helyet, akárcsak James Rodríguez és Casemiro.

17:43

Joey Barton a nap tahója

A balhémágnes középpályás részese volt a Lincoln City csodájának, de ellenfélként. A Burnley játékosa hozta szokásos irritáló formáját, ráadásul pocsék meccset zárt: színészkedett, kakaskodott és karmolt, majd vesztesként távozott.

17:46

Ki más, mint Lanzafame?

A Honvéd vezetést szerzett az MTK ellen, a vendégek gólját (természetesen) Davide Lanzafame szerezte 49. percben. A DVTK közben már kétgólos hátrányban van Mezőkövesden.

Morata bólintott, vezet a Real

A királyiak a 33. percben kerültek előnybe az Espanyol ellen, ezzel a találattal:

17:57

Összeomlott az Újpest

Az első félidőben csak a helyzetek számában nőtt az Újpest fölé a Videoton, a második félidőben viszont gólokban is: Scepovic a 58. percben, Suljic a 63. percben talált be, ezzel 3-1-re vezetnek a fehérváriak, ráadásul Diarrát szövegelésért kiállították a liláktól.

Eredmények (70. perc):
Videoton FC-Újpest FC 3-1
MTK Budapest-Budapest Honvéd 1-1
---

18:03

B-közép nélkül is gálázik a Dortmund

Egyáltalán nem érezni a Dortmund teljesítményén, hogy 25 ezer szurkoló eltiltás miatt nincs ott a Signal Iduna Parkban, Thomas Tuchel együttese már 3-0-ra vezet a Wolfsburg ellen.

18:13

K.O. a DVTK-nak

A Mezőkövesd a 81. perctől már 3-0-ra vezet az emberhátrányban futballozó DVTK ellen, a Honvéd pedig másodszor is előnybe került az MTK vendégeként, ezúttal Eppel volt eredményes a kispestieknél.

Négy meccsen három piros

Egyelőre így alakult az NB I-es forduló. Az MTK, a DVTK és az Újpest fogyatkozott tíz emberre.

18:25

Dráma Berlinben

A Dárdai Pál vezette Hertha BSC a 96. percig győzelemre állt, mégsem tudott nyerni hazai pályán a Bayern München ellen, a csereként beálló Robert Lewandowski egyenlített a hajrában. Kár érte...

Élen maradt a Vidi

Befejeződtek a délutáni NB I-es meccsek, kis ideig a Honvéd vezette a tabellát, ám a Videoton fordított, majd örömfocival nyert az Újpest ellen. Részletek itt

18:33

A hősies mentés sem segített a Herthán

Robert Lewandowski ezzel a góllal egyenlített a Hertha ellen a 96. percben, Robben lövését majdnem blokkolta az előre húzódó Neuer.

18:54

Madridi unalom

Tartja az 1-0-t a Real az Espanyol ellen, támadgat, de nem szaggatja az istrángot.

18:57

Madridi döntés

A 88 nap után visszatérő Gareth Bale a 84. percben kapott egy remek labdát Iscótól, és szépen a hosszú kapufa tövére lőtt, ahonnan a labda a fizika törvényeinek engedelmeskedve befelé pattant. Real-Espanyol 2-0.

19:06

Ha lemaradt...

Itt elolvashatja a drámai véget érő Hertha -Bayern (1-1) mérkőzés összefoglalóját.

19:07

Heves vita

A Real Madrid 2-0-ra nyert, az utolsó másodpercekre jutott egy vitatott jelenet: Ronaldót játszották volna meg az ötösön, ő azonban a földre huppant. A játékvezető (Mallenco) lest ítélt, holott a visszajátszások alapján nem volt les, ellenben tényleg 11-est kellett volna adni. Azért ezt nagy nehezen megemésztik Zidane-ék, akik ezzel megerősítették a vezető helyüket a tabellán.

19:08

Ő a topligák legjobb tinije

Ousmane Dembélé gólpasszal zárta a Dortmund Wolfsbueg elleni meccsét (3-0), ezzel már 13 gólban működött közre a szezonban (5 gól, 8 gólpassz). Ebben a tekintetben a 19 éves francia szélső a topligák legeredményesebb tinédzsere.

19:11

Döcögős City

Az FA-kupában a Lincoln-csodát nem lehet überelni, de érdekességek azért történtek: a másodosztályú Huddersfield újrajátszásra kényszerítette a Manchester Cityt (0-0), a Millwall az 52. perctől emberhátrányban focizva is kiejtette a Leicestert (1-0), a Middlesborough pedig szoros csatában ejtette ki az Oxford Unitedet (3-2).

19:19

Búcsú

Bár a szombati percről percre közvetítésünket lezárjuk, meccsek még lesznek ma: a Fradi, a Sevilla és a Chelsea is játszik, természetesen követjük a történéseket.